دختری با دم به دنیا آمد؛ پدیده ای بسیار عجیب و نادر ، عکس

به گزارش بارازعلی، دیجیاتو نوشت: پدیده بسیار نادر، وجود دم در انسان ها اغلب در میان پسرها دیده می شود و از هر 17 مورد، یکی از اختلال رشد مغزی یا جمجمه رنج می برد. دانشمندان هنوز نمی دانند که عامل به وجودآمدن این زائده چیست.

دختری با دم به دنیا آمد؛ پدیده ای بسیار عجیب و نادر ، عکس

گروهی از پزشکان به رهبری دکتر خوزه روئدا، نتایج یافته های خود را در مجله علمی Journal of Paediatric Surgery Case Reports منتشر کرده اند و ادعا می کنند که این اولین مورد کشف دم در نوزادان در مکزیک است. این پدیده البته در گذشته در کمتر از 200 نفر در سایر نقاط دنیا مشاهده شده بود.

پزشکان می گویند این بچه در موعد طبیعی به دنیا آمد و در دوره حاملگی هم هیچ مسئله ای برایش گزارش نشده بود. والدین این کودک در حال حاضر یک پسر دیگر هم دارند که سالم و بدون مشکل زندگی می کند. با این حال، پزشکان به فاصله کوتاهی پس از تولد فرزند دوم متوجه وجود زائده ای شبیه دم در انتهای استخوان دنبالچه این نوزاد شدند.

دم این دختر مکزیکی چه ویژگی هایی داشت؟

قطر این زائده بین 3 تا 5 میلی متر بود و انتهای آن حالت نوک تیز پیدا می کرد. پزشکان در مقاله خود آورده اند: ساختار آن نرم و پوشیده از پوست و مو بود. تکان دادنش موجب درد نوزاد نمی شد، اما خودش هم به تنهایی حرکت نمی کرد. [با این حال] وقتی به دم سوزن زدیم، بچه به گریه افتاد.

پزشکان می گویند این دختر مکزیکی از نظر سایر اندام ها از جمله مغز، قلب، کلیه و حس شنوایی سالم بود. همچنین، اسکن های پزشکی نشان داد که این دم نتیجه مسئله ای در ستون مهره ها مثل دیسرافیسم نبود؛ این بیماری باعث می شود مهره ها به درستی شکل نگیرند و در پایین ستون آنها زائده ای شبیه دم رشد پیدا کند.

محققان پس از دو ماه دوباره این نوزاد را بررسی کردند و متوجه شدند که وزن و قد او در شرایط عادی قرار گرفته است. با این حال، میزان دم 0.8 سانتی متر بزرگ تر شده بود. پزشکان درنهایت طی یک جراحی کوچک که با بی حسی موضعی انجام شد، این دم را قطع کردند. بررسی های بیشتر روی این زائده نشان داد که دم این کودک شامل بافت های نرم، رگ و مجموعه ای از اعصاب بوده است.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 7 آذر 1401 بروزرسانی: 7 آذر 1401 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 2393

به "دختری با دم به دنیا آمد؛ پدیده ای بسیار عجیب و نادر ، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دختری با دم به دنیا آمد؛ پدیده ای بسیار عجیب و نادر ، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید