دعوت هنرمندان از مردم برای ماندن در خانه

به گزارش بارازعلی، تعدادی از هنرمندان فعال موسیقی طی روز های گذشته و در ایامی که اغلب خانواده ها بنا به توصیه های پزشکی در خانه قرنطینه هستند، دست به خلق دلنوشته ها، آثار هنری و اجرای زنده در فضای مجازی زدند.

دعوت هنرمندان از مردم برای ماندن در خانه

جهت دریافت خدمات طراحی محوطه باغ و ویلا ایرانی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین خدمات طراحی و اجرای محوطه سازی و حیاط سازی می‌باشد.

به گزارش گروه فرهنگی بارازعلی، تعدادی از خوانندگان و هنرمندان فعال موسیقی طی روز های گذشته و در ایامی که اغلب خانواده ها بنا به توصیه های پزشکی در خانه قرنطینه هستند، همراه با تعدادی دیگر از هنرمندان که از هفته های قبل کارشان را در فضای مجازی شروع نموده بودند، دست به خلق آثار هنری و اجرای زنده در فضای مجازی زدند. این در حالی است که در اغلب پیغام های این هنرمندان آنچه بیشتر مورد توجه نهاده شده حضور همه خانواده ها و مردم ایرانی در خانه هایشان برای قطع شدن زنجیره بیماری در قالب یک پویش ملی است.

روزبه نعمت اللهی خواننده صاحب سبک موسیقی پاپ با همکاری مدیریت مجموعه برج میلاد تصمیم گرفت تا روز شنبه 24 اسفند ماه کنسرت مجازی را برای مخاطبان خود اجرا کند. این کنسرت با عنوان جایگاه های خالی از سامانه آپارات پیش روی مخاطبان نهاده شد.

فرزاد فرزین و اشوان دیگر خوانندگان مطرح موسیقی پاپ کشورمان نیز روز آدینه 23 اسفند بر اساس ساعتی که به هواداران خود در فضای مجازی وعده داده بودند اجرا های زنده ای را در فضای پیش روی مخاطبان قرار دادند. این در حالی است که فرزاد فرزین روز یکشنبه 25 اسفند ماه تک آهنگ آتیش را نیز منتشر کرد.

علی زند وکیلی خواننده موسیقی ایرانی هم که طی سال های اخیر فعالیت های موثری را در موسیقی پاپ انجام داده، در صفحه شخصی خود فایل تصویری را از اجرای موسیقی توسط بچه ها و نوجوانان منتشر نموده و در توضیح آن گفته است: تقدیم به بچه ها عزیز سرزمینم که در این روز های سخت در خانه مانده اند.

حسام اینانلو نوازنده و آهنگساز شناخته شده موسیقی ایرانی نیز که مدتی است در فضای مجازی پروژه بداهه را شروع نموده فایل تصویری جدیدی را منتشر کرد و گفت: در این روز ها بیش از هر موقعی مفهوم امید در ذهنم تاب می خورد؛ گاه کم رنگ تر و گاه اصلاً ناپدید می گردد. تصمیم گرفتم حالات این روزهایم را در این موقعیت خاص به صورت بداهه نوازی نشر دهم. گُمانم این بود در این موقعیت بیشترین تصویری که مردم و من هر لحظه با آن مواجهیم اخبار است. حال اندک اخبار خوب و یا به وفور اخبار بد. من کوششم برای نشر این بداهه نوازی ها صرفاً این است که برای چند لحظه هم که شده از واقعیت این روز ها فاصله بگیرم و برای مخاطبم فاصله ایجاد کنم. باشد که تاثیر حداقلی داشته باشد. آرزوی سلامتی برای تمام مردم جهان بخصوص هم وطنان عزیزم.

فریدون آسرایی خواننده موسیقی پاپ نیز با قدردانی از پرسنل بیمارستان های میزبان بیماران کرونایی نوشت: خداهمه پرسنل، بیمارستانهارو خودش حفظ کنه، مهربان شمام خیلی مراقب خودتون باشیدالهی این بیماری هم زودتر از کل کره زمین محو بشه الهی آمین.

حسام الدین سراج هم با انتشار ویدئویی که توسط کیوان مهرگان ساخته شده درباره مبارزه مردم با بحران کرونا گفت: در درجه اول تشکر می کنیم از جامعه پزشکی ایران که خیلی زحمت کشیدند و فداکاری و ایثارشان زبانزد شد. امروز فضای مساعدی است برای کار کردن، ارتباط با ساز، با کتاب و تمرین هایی که هنرمندان که می توانند داشته باشند. رعایت آن اصولی که جامعه پزشکی می گوید بکنیم، اما دچار استرس و اضطراب نشویم.

بابک جهانبخش خواننده موسیقی پاپ هم با دلنوشته ای این امیدواری را به مخاطبان داده است که و ما زمستان دیگری را سپری خواهیم کرد. با عصیان بزرگی که درونمان هست؛ و تنها چیزی که گرم مان می دارد، آتش مقدس امیدواری است.

پرواز همای خواننده موسیقی ایرانی هم در تازه ترین پستش نوشت: من به عنوان یک گیلانی خواهش می کنم خواهش می کنم خواهش می کنم در خونه های خود بمونید و خارج نشید. چرا چرا چرا چرا باور نمی کنید که چه خطری همه ما را تهدید می کنه؟ چرا باور ندارید که آمار مبتلایان به کرونا در رشت بیشتر از شهر های دیگه هست؟

آرون افشار خواننده موسیقی پاپ نیز طی روز های گذشته نظر به درخواست مخاطبانش کنسرتی را به صورت زنده برای مخاطبان اجرا کرد و در توضیح آن گفت: اینم از اجرای لایو آهنگ دلشوره که قولش روداده بودم تقدیم به مردم سرزمینم. امیدوارم هرچه زودتر از این اوضاع بد رها بشیم همگی.

محمد اصفهانی خواننده نیز در یکی از پست های اینستاگرامی اش اظهار کرد: وحشت و استرس بی فایده به مهار بیماری کرونا یاری نمی کنه و تازه بازدارنده و منفی هم هست. […]نتیجه نهایی اینکه هرکس با رعایت بهداشت فردی و اصول پیشگیری می تونه خود مراقبتی داشته باشه و امیدواریم مسئولین نیز به وظایف خود در اجتماع جهت قطع زنجیره واگیر عمل نمایند و از متخصصین دارای تجربه و خارج از کشوره بهره برده مردم را هرچه زودتر به روال عادی زندگی خودشان از لحاظ پزشکی و بهداشتی بازگردانند.

بهنام بانی دیگر خواننده موسیقی پاپ با انتشار تصویری از پرستاران یکی از بیمارستان های تهران که این روز ها مشغول خدمت رسانی به بیماران کرونایی هستند، توضیح داده است: لبخند روحیه و انرژی، بدون توضیح … دعوت به روحیه و انرژی مثبت، ماشاالله به غیرت و شرفتون، خسته نباشید به همه عزیزانی که به هر نحوی دارن زحمت می کشند برای ریشه کردن این ویروس لعنتی… باید به هم روحیه بدیم. انشالله که هرچه زودتر تموم بشه…

اشکان کمانگری خواننده موسیقی ایرانی نیز توضیح داد: قانون بال پروانه به این موضوع اشاره می نماید که اتفاقات کوچک و جزئی زندگی ما گاهی اوقات سرنوشت ما و دیگران را به طور کامل تغییر می دهد. اثبات شده است که گاهی اوقات ارتعاش حاصل از بال زدن یک پروانه کوچک می تواند باعث ایجاد یک طوفان بزرگ و سهمگین در یک جای کره زمین گردد. خیلی وقت ها ما تصمیماتی می گیریم که اصلاً به آن ها توجه نمی کنیم. اما همین تصمیمات کوچک زندگی ما را شکل می دهند و می توانند جهت زندگی ما و دیگران را تغییر بدهند. در خانه بمانیم.

رضا صادقی هم با هشتگ ما کنار هم در خانه می مانیم به مخاطبانش گفت: خیلی خبر ها اومد که احتکار ماسک، گرونی و شیادی و خیلی چیزا …، اما اینا حداکثری نیستن و خیلی از ما کنار هم داریم با این روزای سخت و برای هم می جنگیم.

حامد همایون هم در پست تصویری که برای هوادارانش گذاشته؛ گفت: امروز حال کشورمان اصلاً خوب نیست. استان هایی مثل گیلان، مازندران، تهران و امروز هم باخبر شدیم استان هرمزگان اصلاً شرایط خوبی ندارند و شرایط بحرانی دارند. ترو خدا این دو هفته را به جهت حفظ جان عزیزانتان، پدر و مادرتان و کسانی که دوستشان دارید در منزل بمانید، سفر نکنید مواظب سلامتی تون باشید. تا دست به دست هم این ویروس خطرناک کرونا را شکست بدهیم. خواهش می کنم جدی باشید و این ویروس را جدی بگیرید، چون این بیماری بیماری خطرناکی است. به امید لبخند ایران.

طی روز های گذشته، سالار عقیلی، حجت اشرف زاده، گروه موسیقی دال، بنیامین بهادری، گروه سون و شهاب مظفری از جمله خوانندگانی بودند که پس از اطلاعیه های اخیر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر تعطیلی کنسرت های اسفند ماه به دلیل پیشگیری از شیوع بیماری کرونا تصمیم گرفتند در فضای مجازی کنسرت هایی را به صورت زنده برگزار کردند. نوع برنامه ریزی این گروه ها و خوانندگان در روز های گذشته هم به شکلی بوده که در ابتدا اطلاع رسانی مختصری برای برگزاری یک کنسرت زنده در فضای مجازی اجرا شده و پس از چند روز در تاریخ و ساعتی که مقرر شده گروه متشکل از تعداد اندکی از نوازندگان به اجرای قطعات خود می پردازند.

امیر عظیمی خواننده موسیقی پاپ هم که طی ماه های گذشته با انتشار تک آهنگ های مختلف هواداران خوبی پیدا نموده، در روز های گذشته موزیک ویدئویی را منتشر کرد که در آن از پرستاران و پزشکان بیمارستان ها در مواجهه با بیماران کرونایی و فداکاری آن ها در این چارچوب قدردانی موسیقایی نموده بود.

این در حالی است که تعدادی دیگر از خوانندگان و هنرمندان فعال عرصه موسیقی از جمله محمد اصفهانی، احسان خواجه امیری، محمد معتمدی، سامان احتشامی، گروه داماهی، گروه چارتار و تعداددیگری از هنرمندان و خوانندگان نیز کوشش نموده اند تا با همراهی مردم، از آن ها برای امید به آینده دعوت نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 فروردین 1399 بروزرسانی: 1 فروردین 1399 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 953

به "دعوت هنرمندان از مردم برای ماندن در خانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دعوت هنرمندان از مردم برای ماندن در خانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید