رتبه بندی به نفع معلمان بود ؛ حذفش کردند

به گزارش بارازعلی، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: رتبه بندی معلمان کنار گذاشته شد تا امتیازات قانون مدیریت اعمال گردد. موضوعی که باعث اختلاف فاحش حقوق میان معلمان و ستادی ها شده است.

رتبه بندی به نفع معلمان بود ؛ حذفش کردند

به گزارش بارازعلی به نقل از تسنیم، اسدالله عباسی درباره حذف رتبه بندی معلمان و اعتراض به صدور احکام جدید اظهار کرد: اعمال امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری پیش از این برای بیشتر کارمندان دولت اعمال شده بود و هم اکنون این امتیازات در آموزش وپرورش هم اعمال شد که متاسفانه در اجرای آن بسیار بد عمل کردند.

وی اضافه کرد: با اعمال امتیازات قانون مدیریت خدمات کشوری، طرح رتبه بندی کنار زده شد و با این کار در حق نیروهای آموزشی یعنی معلمان اجحاف و شرایط ستادی ها بهتر شد در حالیکه در رتبه بندی اوضاع برعکس بود و به نیروهای آموزشی توجه بیشتری می شد.

عباسی ادامه داد: هم اکنون رتبه بندی را کنار گذاشته اند تا امتیازات قانون مدیریت را اعمال نمایند، این ناپختگی بود و قانون مدیریت را هم نتوانستند درست اعمال نمایند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: اقدامی که آموزش و پرورش انجام داده دور زدن قانون است، هم اکنون شرایط کشور تحت تاثیر کروناست و کمیسیون آموزش مجلس جلسه ای ندارد اما آقای زاهدی رییس کمیسیون نامه ای نوشته است تا وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان اداری و استخدامی براساس قانون عمل نمایند.

عباسی گفت: امتیازات قانون مدیریت خدمات کشوری از رتبه بندی مجزاست و نمی توان امتیازات قانون مدیریت را بر پایه رتبه بندی حساب و بیان نمود که درصدی از آن با رتبه بندی اعمال شده است این باعث ایجاد اختلاف حقوق بین معلمان با ستاد آموزش و پرورش و از همه مهمتر اختلاف آنها با سایر کارمندان دولت می گردد که نوعی تبعیض بوده و باعث دلسردی می گردد.

وی با اشاره به اینکه اگر در این ماجرا سازمان اداری و استخدامی یا سازمان برنامه و بوجه مقصر باشد، آموزش و پرورش باید واکنش نشان دهد، اضافه کرد: اگر هم مسئولان آموزش و پرورش می گویند که نمی توان امتیازات قانون مدیریت و رتبه بندی را به موازات هم اجرا کرد چرا به مجلس که قانونگذار است، اعلام نمی نمایند، این دلیلی نمی گردد که اقدام غیرقانونی انجام داده و رتبه بندی را حذف نمایند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بیان نمود: اجازه نمی دهیم که سازمان اداری و استخدامی، برنامه و بودجه و وزارت آموزش و پرورش خودسرانه اقدام نمایند نمی توان یک روز رتبه بندی را مصوب کرد و روز دیگر به بهانه امتیازات قانون مدیریت آن را حذف کرد، امتیازات قانون مدیریت خدمات کشوری نیز باید دقیق اعمال گردد، اجرا نکردن آن بسیار بهتر از بد اجرا کردن بود؛ هم اکنون ما در مجلس نیستیم، در جلسه هیئت رئیسه برای هفته آینده حتما این موضوع را آنالیز می کنیم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 13 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 13 اردیبهشت 1399 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 1080

به "رتبه بندی به نفع معلمان بود ؛ حذفش کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رتبه بندی به نفع معلمان بود ؛ حذفش کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید