رقابت دارتی دیپلمات های خارجی در تهران

به گزارش بارازعلی، نخستین دوره رقابت های دارت دیپلمات ها در تهران از سوی اداره تربیت بدنی وزارت امورخارجه و با مشارکت سازمان ورزش شهرداری تهران و انجمن دارت ایران برگزار گردید. در این رقابت ها نمایندگانی از کشورهای آلمان، هند، قزاقستان، اندونزی، بوسنی و... حضور داشتند.

رقابت دارتی دیپلمات های خارجی در تهران

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی سازمان ورزش شهرداری تهران، در این رقابت ها که به میزبانی دانشگاه شهید بهشتی برگزار گردید، 40 دیپلمات از 13 سفارت خانه کشورهای مختلف به رقابت پرداختند.

امیر محسنی، مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران در سخنانی با اشاره به اینکه دیپلماسی ورزشی به عنوان یک رویکرد جدی از سوی شهرداری دنبال می گردد، گفت: امروز افتخار میزبانی جمعی از دیپلمات ها را داریم که در یک رویداد ورزشی، حضوری فعال دارند.

او با بیان اینکه امروزه ورزش به طور گسترده در سراسر دنیا رواج یافته و اسناد بین المللی جدید نیز به نوعی به ورزش توجه نموده اند، اضافه نمود: بین المللی شدن بسیاری از ورزش ها موجب شده تا کشورها به رقابت ورزشی بین المللی، به عنوان میدانی برای پیشبرد منافع ملی و تحقق اهداف سیاسی و بین المللی خود توجه نمایند.

گشتاسب مظفری، دبیرکل مجمع شهرداران آسیایی نیز در سخنانی، نقش دیپلماسی ورزش را در گسترش روابط بین کشورها مهم ارزیابی کرد و از برنامه ریزی برای گسترش روابط شهرداری تهران با پایتخت های مختلف به ویژه در حوزه ورزش اطلاع داد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 25 اسفند 1399 بروزرسانی: 25 اسفند 1399 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 1720

به "رقابت دارتی دیپلمات های خارجی در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رقابت دارتی دیپلمات های خارجی در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید