سوریان: اجازه نمی دهم بلایی که سر من و نسل من آمد، تکرار گردد

به گزارش بارازعلی، سرمربی نو تیم کشتی فرنگی نوجوانان می گوید به کشتی گیرانش اجازه نخواهد داد که با بدنسازی و کاهش وزن، عمر قهرمانی خود را کوتاه نمایند.

سوریان: اجازه نمی دهم بلایی که سر من و نسل من آمد، تکرار گردد

محسن سوریان در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران در خصوص انتصابش به عنوان سرمربی تیم کشتی فرنگی نوجوانان گفت: امیدوارم بتوانم در این جایگاه باری از دوش کشتی بردارم. من 10 سال پیش هم مربی تیم ملی نوجوانان بودم، در ادامه به عنوان سرمربی تیم ملی ناشنوایان در مسابقات المپیک و دنیای شرکت کردیم و چند سالی در لیگ برتر مربیگری کردم که دو سال همراه با بازار بزرگ قهرمان ایران و باشگاه های دنیا شدیم.

سرمربی تیم کشتی فرنگی نوجوانان در خصوص زمان آغاز برنامه های تیم نوجوانان توضیح داد: مسابقات قهرمان کشوری رده سنی نوجوانان که در اسفند ماه برگزار می گردد، ولی ما در اسرع وقت کارگروهی تشکیل خواهیم داد تا به عنوان کمیته فنی در مسابقات مختلف از جمله آکادمی ها، رقابت های دانش آموزی و ... حضور داشته باشند. اگر امکانش باشد، از این کارگروه در استان های مختلف استفاده خواهیم کرد تا بتوانیم نفرات شاخص و مستعد را شناسایی نموده و روی آنها کار کنیم.

قهرمان سابق امیدهای دنیا ادامه داد: امیدوارم وقت مناسبی هم داشته باشیم و زودتر بتوانیم اردوها را آغاز نموده و تاثیرگذار باشیم. هدف مان این است که بعد فنی این بچه ها را بالا ببریم تا در رده های جوانان و بزرگسالان خودشان را نشان دهند. همانطور که 10 سال پیش با نوجوانان کار کردیم و آنها حالا نفرات مدعی در رده سنی بزرگسالان هستند.

سوریان هدف اصلی رده سنی نوجوانان را پشتوانه سازی دانست و تاکید نمود: طی صحبتی که با دبیر هم داشتم، نباید توقع از رده سنی نوجوانان قهرمانی دنیا و آسیا باشد، من اعتقادی به این مسئله ندارم. یک نوجوان نباید برای آنکه مدال بگیرد، کار با وزنه و بدنسازی سنگین انجام دهد. من حتی اجازه نمی دهم کشتی گیر این رده سنی یک کیلوگرم وزن کم کند، هدف از فعالیت در رده سنی نوجوانان باید آموزش صحیح کشتی و فنون باشد. چون این بلا قبلا سر خود من و نسل من آمده و به واسطه وزن کم کردن های متوالی و بدنسازی اشتباه، عمر قهرمانی مان کوتاه شد.

دارنده مدال برنز جوانان دنیا گفت: مدال آوری باید در رده سنی بزرگسالان اتفاق بیفتد. اگر فشار زیادی در رده نوجوانان به کشتی گیر وارد گردد، عمر قهرمانی اش خیلی کوتاه خواهد شد. خیلی از بچه ها به واسطه فشار زیادی که در رده های پایین تر به آنها وارد شد و دچار آسیب دیدگی شدند، مجبور به کنار گذاشتن کشتی در زمانی شدند که باید کارشان نتیجه می داد. من خودم سه بار در انتخابی تیم ملی بزرگسالان در وزن 52 کیلو اول شدم و من را به 48 کیلو بردند. در وزن خودم با اختلاف نفر دوم را می بردم ولی از من در وزن پایین تر استفاده می کردند.

سوریان در پایان مطرح نمود: من اعتقادی به وزن کم کردن نوجوانان ندارم. مدال گرفتن با بدنسازی در این رده سنی به دردم نمی خورد. نوجوانان باید کشتی گرفتن را یاد بگیرند تا پشتوانه هایی برای رده های بالاتر باشند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 تیر 1401 بروزرسانی: 20 تیر 1401 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 2312

به "سوریان: اجازه نمی دهم بلایی که سر من و نسل من آمد، تکرار گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سوریان: اجازه نمی دهم بلایی که سر من و نسل من آمد، تکرار گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید