سوریه، ادامه پیشروی ارتش در حومه حلب، بازگشت سوریه به اتحادیه عرب در آینده نزدیک

به گزارش بارازعلی، یگان های ارتش سوریه به عملیات نظامی خود علیه گروه های تروریستی در حومه غربی استان حلب وسعت بخشیده و مناطق دیگری را آزاد کردند.

سوریه، ادامه پیشروی ارتش در حومه حلب، بازگشت سوریه به اتحادیه عرب در آینده نزدیک

به گزارش گروه بین الملل بارازعلی به نقل از خبرگزاری دولتی سوریه (سانا)، ارتش سوریه با گسترش عملیات نظامی خود روستاهای بسرطون، حور و عنجاره را آزاد و خسارت و تلفاتی به گروههای تروریستی وارد کرد.

نیروهای ارتش سوریه به تعقیب هسته های تروریستی در محورهای عملیات نظامی در حومه غربی و شمال غربی استان ادلب ادامه داده و پیشروی های بیشتری کردند.

نیروهای ارتش سوریه مواضع تروریست ها در عمق مناطق استقرار آنها در حومه غربی و شمال غربی استان ادلب را با توپخانه و راکت هدف قرار داده و تلفاتی به آنها وارد و استحکامات آنها را درهم شکستند.

فرماندهی کل ارتش سوریه نیز گفت که نیروهای ارتش کنترل کامل دهها روستا و شهرک در حومه غربی و شمال غربی استان حلب را بار دیگر به دست گرفتند.

فرماندهی کل ارتش سوریه اضافه نمود: این نیروها به پیشروی میدانی خود برای از بین بردن باقی گروهای تروریستی در سراسر خاک سوریه ادامه می دهند.

عمرو موسی: سوریه به زودی به اتحادیه عرب باز می شود

دبیرکل سابق اتحادیه عرب و وزیر امور خارجه اسبق مصر گفت که بازگشت سوریه به اتحادیه عرب نزدیک است.

موسی در گفت وگو با خبرگزاری اسپوتنیک در حاشیه سمینار ولدای در روسیه گفت: سوریه کشوری عربی است و در آینده نزدیک به کرسی خود در اتحادیه عرب بازخواهد گشت.

وی اضافه نمود: نقش اتحادیه عرب همچنان بسیار مهم است، ولی ما از یک نظام عربی جدید و نظام منطقه ای جدید صحبت می کنیم و تا زمانی که این امر انجام نشود، نمی توانیم به اتحادیه عرب پشت کنیم زیرا تنها مجمعی است که کشورهای عربی را گردهم می آورد.

موسی گفت: اتحادیه عرب می تواند نقش بزرگی در حل بحران های عربی ایفا نماید؛ خواه به وسیله میانجیگری یا پیوستن به قدرتهای بین المللی دیگر که با این بحران ها درگیر هستند.

تسریع بازسازی جاده بین المللی دمشق به حلب

وزارت حمل و نقل سوریه از تسریع در بازسازی و ترمیم جاده بین المللی دمشق به حلب اطلاع داد.

علی حمود وزیر حمل و نقل سوریه گفت: پرسنل درحال ترمیم خرابی های جاده و ارزیابی پل ها و اصلاح و بازسازی علائم برای بهره برداری شهروندان از آن هستند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 12 فروردین 1399 بروزرسانی: 12 فروردین 1399 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 981

به "سوریه، ادامه پیشروی ارتش در حومه حلب، بازگشت سوریه به اتحادیه عرب در آینده نزدیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سوریه، ادامه پیشروی ارتش در حومه حلب، بازگشت سوریه به اتحادیه عرب در آینده نزدیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید