شرکت هواپیمایی که حتی املای نام خودش را هم بلد نیست!

به گزارش بارازعلی، ایرلاین هنگ کنگی کاتای پسیفیک (Cathay Pacific) به دلیل اشتباه نوشته شدن نام این شرکت هواپیمایی روی یکی از هواپیماها، در رسانه ها مورد تمسخر واقع گرفت.

شرکت هواپیمایی که حتی املای نام خودش را هم بلد نیست!

کاتای پسیفیک، شرکت هواپیمایی حامل پرچم هنگ کنگی، پس از یک اشتباه فاحش در املای نام شرکت روی یکی از هواپیماهای ناوگان، بارها مورد تمسخر نهاده شد.

این خبر به وسیله هیو موریس در سایت تلگراف نوشته شده است.

در روزهای اخیر، یک عکس در فضای مجازی از این هواپیما که نام شرکت در سمت راست آن بدون ف نوشته شده و به صورت کاتای پسیک (CATHAY PACIIC) خوانده می گردد، منتشر شده است.

شرکت هواپیمایی کاتای پسیفیک که بین لندن و هنگ کنگ پرواز می نماید، سه تصویر توئیت کرد که در سومین عکس، کارگری در حال تصحیح اشتباه املایی است و توضیحی به این ترتیب نوشت:

این ترمیم ویژه زیاد طول نخواهد کشید و این هواپیما به زودی به ناوگان بازخواهد گشت.

مسافران در فرودگاه بین المللی هنگ کنگ متوجه این اشتباه می شوند و به این شرکت هواپیمایی اطلاع می دهند که گفته می گردد یک اشتباه واقعی بوده است.

البته، یک مهندس هائکو (شرکت محدود مهندسی هواپیمایی هنگ کنگ)، کمپانی شریک این ایرلاین، به خبرگزاری ساوث چاینا مرنینگ پست (South China Morning Post) بیان کرد که این اشتباه که برای اصلاح آن به هزاران دلار پول نیاز است، در حال آنالیز و تشخیص است.

این مهندس گفت:

نبود فاصله در املای این کلمه، یک فاجعه است. من فکر می کنم که کسانی که این کار را انجام داده اند، واقعا دیکته کلمه را بلد نبودند، در غیر این صورت یک فضای خالی بین حروف می گذاشتند.

کاربران توئیتر هم از این فرصت استفاده کردند تا از این اشتباه، جک های مختلف بسازند.

یکی از کاربران نوشته است:

شاید در آن طرف بدنه نوشته شده باشد، کاتای پسففک (CATHAY PACFFC)!

یک نظر نیز در این پست ها قابل توجه بود:

جالب است که می توانید با این مساله که اتفاقی در فضای عمومی بوده است، شوخی کنید. این شرکت هواپیمایی باید جوابگو باشد.

شرکت هواپیمایی کاتای پسیفیک در سال 1946 تاسیس شد و سال گذشته، حدود 34.8 میلیون مسافر را به همراه شرکت هواپیمایی تابعه خود، کاتای دراگون (Cathay Dragon)، جابجا نموده است. این ایرلاین به 76 مقصد در دنیا از جمله شهرهای اروپایی، آسیایی و استرالیایی پرواز می نماید. این شرکت هواپیمایی دارای یک قرارداد نماد مشترک با ایرلاین بریتیش ایرویز است.

نام ایرلاین کاتای پسیفیک از کاتای، نام باستانی کشور چین و پسیفیک، نامی که یکی از موسسان آن در سال 1946 با امید اینکه روزی هواپیماهای این شرکت هواپیمایی بتوانند بر فراز اقیانوس آرام پرواز نمایند، به آن داده، گرفته شده است؛ رویایی که در هفتاد سالگی ایرلاین، محقق شد.

منبع: کجارو / The Daily Telegraph
انتشار: 2 اسفند 1400 بروزرسانی: 2 اسفند 1400 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 2189

به "شرکت هواپیمایی که حتی املای نام خودش را هم بلد نیست!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرکت هواپیمایی که حتی املای نام خودش را هم بلد نیست!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید