فراخوان ساخت الکترودهای عصبی منتشر شد

به گزارش بارازعلی، به گزارش خبرنگاران به نقل از ستاد توسعه علوم و فناوری شناختی،ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در فراخوانی از شرکت های فناور و پژوهشگران فعال این حوزه برای طراحی و ساخت الکترودهای ثبت و تحریک سلول های عصبی ایران ساخت دعوت کرد.

فراخوان ساخت الکترودهای عصبی منتشر شد

این فراخوان برای تامین احتیاج حوزه علوم و فناوری های اعصاب و شناختی، فراوری الکترودهای عصبی ایران ساخت به وسیله شرکت ها و مراکز پژوهشی که بتوانند احتیاجمندی های مراکز پژوهشی فعال داخل کشور در این عرصه را برطرف نمایند، اعلام شده است.

ویژگی های مورد نظر در این فراخوان، مبتنی بر احتیاجهای کنونی مراکز علمی در کشور است و طرح هایی که از این ویژگی ها برخوردار باشند، مورد پذیرش و آنالیز قرار می گیرند.

یکی از مهم ترین ویژگی های فراوریات پیشنهاد شده در این فراخوان، ویژگی زیست سازگاری است که احتمال ایجاد مشکل برای بدن را به حداقل می رساند بعلاوه استحکام مکانیکی و سبک بودن در کنار مقاومت در برابر خوردگی از دیگر اولویت های طرح های ارائه شده به تعداد می رود.

بعلاوه امکان تثبیت موقعیت بر روی بافت در صورت احتیاج و سازگاری با سیستم های تجاری ثبت و تحریک موجود در داخل کشور و به ویژه درگاه های اتصال، از موارد دارای اهمیت در طراحی و ساخت الکترودهای یادشده است.

علاوه بر آنالیز سابقه شرکت و هسته پژوهشی، جزئیات ویژگی های ارائه شده و هزینه در نظر گرفته شده برای ساخت الکترودها به همراه مبلغ پیش پرداخت مورد نظر برای آغاز کار، مدت زمان آماده شدن و تحویل به ستاد و بعلاوه نحوه تضمین در مورد اتمام پروژه هم از اولویت های حمایتی است.

ارائه نمایندگان طرح باید بتوانند مدارک کافی را برای انجام موفقیت آمیز آزمایش های الکتریکی و حیوانی با الکترود طراحی شده ارائه نمایند. پس از داوری اولیه پروپوزال های دریافتی، تیم های حاضر در مراحل بعد، باید در آزمایشگاه های علوم اعصاب مورد تایید و تحت نظارت کارشناسان ستاد، آزمایش های حیوانی مربوط به الکترودهای خود را انجام دهند.

ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در حوزه دریافت کد اخلاق برای انجام آزمایش های حیوانی، حمایت و همکاری های لازم را صورت خواهد داد.

براساس این فراخوان بخشی از مبلغ مورد نظر قرارداد، به اسم حسن انجام کار، پس از ارائه شواهد آزمایش های الکتریکی و حیوانی مورد نظر به همراه اطمینان از بحث اتصال به سیستم های ثبت و تحریک تجاری موجود در کشور پرداخت خواهد شد.

شرکت های مهندسی و هسته های پژوهشی که در این رقابت حضور خواهند یافت، می توانند تا تاریخ 15 تیر 1400، به ارائه پروپوزال های مجزا برای ساخت الکترودهای ثبت، تحریک، و یا هر دو مورد به وسیله سایت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اقدام نمایند.

هرگونه پرسش در مورد فراخوان طراحی و ساخت الکترودهای ثبت سیگنال های عصبی و تحریک سلول های عصبی باید به ایمیل گروه پژوهش، فناوری و زیرساخت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی ارسال گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 مرداد 1400 بروزرسانی: 17 مرداد 1400 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 1976

به "فراخوان ساخت الکترودهای عصبی منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراخوان ساخت الکترودهای عصبی منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید