نمایشگاه کتاب تحول و جهشی جدی در حوزه فرهنگ ایجاد می کند

به گزارش بارازعلی، به گزارش خبرنگاران ، امیرحسین بانکی پور، نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران ضمن اشاره به اهمیت کتاب و کتابخوانی و برگزاری نمایشگا ه های کتاب اظهار کرد: کتاب غذای روح انسان است و نباید از آن غافل شویم، به خصوص در شرایط کرونایی که ارتباطات فیزیکی محدود شده است یکی از چیزهایی که می تواند تنهایی را پر کند، کتاب است؛ زیرا کتاب همیشه انیس تنهایی ما است. مردم در این شرایط به کتاب هایی نیاز دارند که به آن ها فکر، اندیشه، نشاط و روحیه بدهد و روح آن ها را تغذیه کند.

نمایشگاه کتاب تحول و جهشی جدی در حوزه فرهنگ ایجاد می کند

وی با بیان اینکه یکی از راه های در دسترس قرار دادن کتاب برای مردم برگزاری رویدادهای فرهنگی مختلف است، عنوان نمود: نمایشگاه کتاب یکی از بزرگترین رویدادهای فرهنگی است که همواره تحول و جهشی جدی در حوزه فرهنگ ایجاد می کند. در این میان برگزاری نمایشگاه های مجازی کتاب در زمان ممکن نبودن برگزاری نمایشگاه های فیزیکی استانی حرکت خوبی است، اما نکاتی دارد که باید به آن توجه کنیم.

بانکی پور افزود: باید سعی کنیم فضای مجازی طراوت و شور و هیجان خرید کتاب برای مردم را کم نکند و در فضای شهری روی نمایشگاه و کتاب ها کار کنیم. در این زمینه باید کتاب های خوبی که قرار است در نمایشگاه ارائه شود در تابلوهای شهری به مردم معرفی شود؛ آثاری که به تقویت و تربیت روح و فکر مردم کمک می کند.

کننده مردم اصفهان با بیان اینکه باید از مشارکت شهرداری در اجرای این طرح استفاده کرد، یادآور شد: فضاسازی تبلیغی در شهر و معرفی کتاب های خوب در تابلوهای شهری می تواند حال و هوای نمایشگاه مجازی کتاب اصفهان را متحول کند. در کنار آن می توان سلسله گفت وگوها و معرفی کتاب های مختلف پیش بینی شود تا از ظرفیت فضای مجازی فقط برای فروش کتاب استفاده نشود و از ظرفیت های این فضا برای معرفی یا نقد کتاب هم استفاده شود.

بانکی پور در پایان به سابقه تاریخی و فرهنگی اصفهان اشاره کرد و گفت: مسائل فرهنگی همواره در این استان پرارزش بوده است اما باید برای تشویق و ترغیب مردم به حضور در نمایشگاه مجازی کتاب از رویدادهایی مثل مسابقات کتابخوانی هم بهره گرفت و نمایشگاه به شکل یک جشنواره فرهنگی شهری برگزار شود تا اثرگذاری بیشتر و بهتری داشته باشد.

پانزدهمین نمایشگاه کتاب استان اصفهان و نخستین نمایشگاه مجازی کتاب استان اصفهان از بیستم تا بیست وششم آذرماه 1400 به مدت هفت روز برگزار خواهد شد. علاقه مندان اصفهانی برای بازدید و خرید کتاب می توانند به ketab.ir مراجعه کنند.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 14 خرداد 1401 بروزرسانی: 14 خرداد 1401 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 2278

به "نمایشگاه کتاب تحول و جهشی جدی در حوزه فرهنگ ایجاد می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایشگاه کتاب تحول و جهشی جدی در حوزه فرهنگ ایجاد می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید