هشدار هواشناسی نسبت به سیلابی شدن مسیل ها در 5 استان

به گزارش بارازعلی، در اثر این مخاطره جوی آبگرفتگی معابر عمومی و جاری شدن روان آب، بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه ها و مسیل ها و سیلابی شدن مسیل ها، طغیان رودخانه ها، صاعقه، خسارت به سازه های موقت از جمله بنرها، داربست ها و تابلوهای تبلیغاتی و اختلال در پروازها و در نواحی کوهستانی احتمال سقوط سنگ دور از انتظار نیست.

هشدار هواشناسی نسبت به سیلابی شدن مسیل ها در 5 استان

سازمان هواشناسی نسبت به فعالیت سامانه بارشی، آبگرفتگی معابر عمومی و بالا آمدن آب رودخانه ها سیلابی شدن مسیل ها در 5 استان هشدار داد.

به گزارش ایسنا؛ سازمان هواشناسی با صدور هشدار نارنجی از تداوم فعالیت سامانه بارشی رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید و ریزش تگرگ طی روزهای آدینه تا شنبه (12 تا 13 خرداد) اطلاع داد.

این شرایط جوی روز آدینه در جنوب شرق فارس، شمال هرمزگان و روز شنبه در جنوب شرق فارس، منطقه ها مرکزی و ارتفاعات کرمان، شمال و غرب هرمزگان، شمال خراسان رضوی پیش بینی می گردد.

در اثر این مخاطره جوی آبگرفتگی معابر عمومی و جاری شدن روان آب، بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه ها و مسیل ها و سیلابی شدن مسیل ها، طغیان رودخانه ها، صاعقه، خسارت به سازه های موقت از جمله بنرها، داربست ها و تابلوهای تبلیغاتی و اختلال در پروازها و در نواحی کوهستانی احتمال سقوط سنگ دور از انتظار نیست.

سازمان هواشناسی برای جلوگیری از آسیب ها و مخاطرات ناشی از این شرایط جوی اجتناب از هرگونه تردد و توقف در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، احتیاط در سفرهای بین شهری، پرهیز از فعالیت های کوه نوردی، خودداری از چرای دام و تردد عشایر در حاشیه رودخانه ها و نواحی مرتفع، اطمینان از استحکام سازه های موقت، لایروبی کانال ها و آبروها، با توجه به احتمال رخداد تگرگ اتخاذ تمهیدات لازم جهت جلوگیری از خسارت به بخش کشاورزی را توصیه می نماید.

در هشدار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی پیش بینی می گردد که پدیده ای جوی اثرات منفی در پی داشته باشد و خسارت های احتمالی را سبب گردد. هشدار نارنجی برای آماده باش دستگاه های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت زا صادر می گردد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 16 خرداد 1402 بروزرسانی: 16 خرداد 1402 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 2476

به "هشدار هواشناسی نسبت به سیلابی شدن مسیل ها در 5 استان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار هواشناسی نسبت به سیلابی شدن مسیل ها در 5 استان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید