کدام اصول برای تغذیه مناسب دانش آموزان پیش گرفته شود؟!

به گزارش بارازعلی، صبحانه اصلی ترین وعده غذایی تحصیلی است و باعث می شود که انرژی مورد نیاز مغز برای یادگیری به موقع فراهم شود.

کدام اصول برای تغذیه مناسب دانش آموزان پیش گرفته شود؟!

وعده های غذایی به پنج گروه تقسیم می شوند؛ سه وعده آن، وعده غذایی اصلی یعنی صبحانه، ناهار و شام است و دو وعده دیگر بین این وعده های اصلی قرار دارند.

اگر دوست دارید فرزندتان علاوه بر تغذیه سالم، از نظر وزنی نیز شرایط مناسبی داشته باشد، باید برنامه غذایی او را به درستی تنظیم کنیم آنچه باید بچه ها به شکل روزانه دریافت کنند، با واحد بشقاب تعریف شده و اندازه خوراکی های موجود در این بشقاب نمونه با عنوان واحد بیان می شود.

صرف صبحانه به عنوان اصلی ترین وعده غذایی تحصیلی است، صبحانه باعث می شود که انرژی مورد نیاز مغز برای یادگیری به موقع فراهم شود و بدن برای نیازهای خود به منابع ذخیره شده ای که باید صرف رشد جسم شود مراجعه نکند.

بخش اعظم انرژی ها از طریق کربوهیدرات ها تامین می شود، بنابراین استفاده از نان در صبحانه یا میان وعده ها به همراه عسل، پنیر، کره یا تخم مرغ توصیه می شود.

ضمناًً استفاده از مواد خوراکی هایی مانند آجیل، کشمش، خرما و برگه زرد آلود بسیار بیش از مواد غیر مغذی مانند پفک و چیپس و … مفید است.

عادت، موضوع بسیار مهمی در امر تغذیه است مثلا اگر فردی خودش را به خوردن صبحانه و شام عادت دهد و ناهار نخورد بعد از مدتی به ناهار نخوردن عادت می کند یا عکس این هم می تواند صادق باشد.

نباید فراموش کرد مهم ترین وعده خوراکی صبحانه است؛ اگر صبحانه در زمان، اندازه و شرایط مناسب مصرف شود به نوعی تنظیم کننده حالت های گرسنگی و اشتها طی روز خواهد بود، اما نمی توان این موضوع را به شکل دستوری درآورد به طوری که بگوییم همه بچه ها باید صبحانه بخورند.

[aparat id=da8EL]منبع: اُکالا
انتشار: 22 آذر 1400 بروزرسانی: 22 آذر 1400 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 2110

به "کدام اصول برای تغذیه مناسب دانش آموزان پیش گرفته شود؟!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام اصول برای تغذیه مناسب دانش آموزان پیش گرفته شود؟!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید