کردستان جزو استان های پیروز در شاخص های اختصاصی عملکرد است

به گزارش بارازعلی، خبرنگاران/کردستان مدیر کل بازرسی و رسیدگی بە شکایات استانداری کردستان از لحاظ شاخص های اختصاصی عملکرد استانداری کردستان را پیروز بیان کرد.

کردستان جزو استان های پیروز در شاخص های اختصاصی عملکرد است

مسعود روحانی به گزارش منتشر شده در خصوص ارزیابی عملکرد استانداری های کشور توسط وزارت کشور اشاره کرد و گفت: فرآیند ارزیابی عملکرد در راستای استقرار نظام جامع مدیریت عملکرد در دستگاه های اجرایی، موضوع فصل یازدهم قانون مدیریت خدمات کشوری، وزرات کشور سالانه به منظور آگاهی از میزان پیروزیت ستاد استانداری های سراسر کشور در دو حوزه شاخص های عمومی و اختصاصی در مهرماه هر سال به استانداری ها ابلاغ می شود.

وی با بیان اینکه فرآیند ارزیابی در آغاز توسط فرمانداری ها و بصورت خود ارزیابی و بارگذاری مستندات انجام و این فرایند توسط دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری و نیز معاونت ها و دفاتر متناظر در وزارت کشور تایید می شود، افزود: محورهای عمومی ارزیابی شامل شش و محورهای اختصاصی نیز هفت آیتم را در بر می گیرد.

روحانی اظهار کرد: استانداری کردستان در شاخص های اختصاصی از هزار امتیاز 928 امتیاز کسب کرده که در مقایسه با سال قبل از آن 30 امتیاز بیشتر است.

وی افزود: شاخص های عمومی در شش آیتم دسته بندی شده اند کە عموما درون سازمانی و مرتبط با مسائلی نظیر کمبود نیروی انسانی، کمبود بودجە و اعتبارات و فضای فیزیکی است کە ترمیم آنها زمانبر است و عموما ارتباط مستقیمی بە شهفرایندان و فضای عمومی جامعە پیدا نمی کند.

روحانی مطرح نمود: در بخش آیتم های اختصاصی نظیر ارتقا امنبت داخلی، توسعه مشارکت و نشاط اجتماعی، توسعه شهری و روستایی، هماهنگی امور اقتصادی و اجتماعی، ارتقا مدیریت بحران و زنان و خانواده که از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند امتیاز کردستان بالا و قابل قبولی دارد و در مجموع هر دو آیتم عمومی و اختصاصی استانداری کردستان با 83 درصد تحقق جزو استان های پیروز در سال گذشته بوده است.

مدیرکل بازرسی و رسیدگی به شکایات استانداری کردستان ضرورت مستندسازی عملکردها در ارزیابی های آینده وزارت کشور را یادآور شد و گفت: در جدول منتشر شده توسط وزارت کشور از عملکرد استانداری ها، استان هایی مانند کردستان، تهران، خوزستان، مازندران و زنجان حضور دارند کە بە لحاظ عملکردی جزو استان های برتر بە شمار می فرایند.

روحانی رجحان در شاخص های عملکردی حوزە اقتصادی را نیز نکتەای قابل توجە دانست و اظهار کرد: استانداری کردستان بر مبنای گزارش منتشر شدە از یکصد امتیاز 97 و دو دهم درصد امتیاز در بخش اقتصادی کسب کردە کە بسیار حایز اهمیت است.

مدیرکل مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری کردستان تاکید کرد: باید توجه داشت که عملکرد استانداران بر اساس شاخص های کلان توسعه ای ارزیابی می شود و آنچه این روزها منتشر شده ناظر بر حوزه عملکردی شاخص های عمومی شامل منابع انسانی و بودجه ای و مکان های فیزیکی در ستاد استانداری به عنوان یک الزام اداری است که به طور سالانه انجام می شود.

روحانی ضمن اشاره به اینکه استاندار محترم به بخش های مختلف استانداری در خصوص دقت بیشتر در مستندسازی کافی شاخص های عمومی تذکر لازم را داده است، افزود: بر این اساس نمی توان این ارزیابی را به عملکرد استانداران را در سطح استان تعمیم داد و اساسا با ارزیابی عملکرد مدیریت ارشد استان ها که مربوط به شاخص های کلان توسعه ای بوده، متفاوت است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 آبان 1399 بروزرسانی: 28 آبان 1399 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 1490

به "کردستان جزو استان های پیروز در شاخص های اختصاصی عملکرد است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کردستان جزو استان های پیروز در شاخص های اختصاصی عملکرد است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید