آذری جهرمی: قهر نکردم، مدتی بیمار بودم

به گزارش بارازعلی، آذری جهرمی وزیر ارتباطات در حاشیه جلسه هیأت وزیران و در جمع خبرنگاران در خصوص مطرح شدن شایعاتی در رسانه ها درباره قهر وی گفت: قهر کار بچه ها است. قهر نکردم من مدتی بیمار بودم و برای رعایت مسائل بهداشتی در جلسات دولت حضور پیدا نکردم، اما کار ها را پیگیری می کردم.

آذری جهرمی: قهر نکردم، مدتی بیمار بودم

به گزارش فارس، وی در خصوص گزانفروشی اپراتور ها گفت: میزان گرانفروشی و تخلف اپراتور های کشور از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور به شعبه تعزیرات ارسال شده است. در این خصوص دادگاهی تشکیل شده و دادگاه با توجه به ضوابط خود احکامی را صادر خواهد نمود.

آذری جهرمی خاطر نشان کرد: عمل کردن بر خلاف مقررات و در جهت ظلم به مردم، اتفاق ناخوشایندی است که ما با قاطعیت با آن برخورد خواهیم کرد.

وزیر ارتباطات خاطرنشان کرد: گزارش های سال مالی که از سوی شرکت های اپراتور ها اعلام شده است و بر اساس آن مالیات پرداخت می نمایند، حاکی از سود های چند هزار میلیارد تومانی در سال گذشته دارد. شیوع کرونا استفاده مردم از اینترنت را بالا برده است و بر اساس گزارش هایی که وجود دارد در بعضی از ماه ها درآمد آن ها رشد 40درصدی داشته است.

جهرمی اضافه نمود: هزینه های اپراتور ها مانند اجاره سایت و مسائل فنی ثابت است، اما درآمدشان رشد بسیار خوبی داشته است؛ بنابراین افزایش تعرفه آن ها توجیه مالی ندارد.

وزیر ارتباطات تاکید نمود: البته بعضی اپراتور ها عنوان کردند برای حمایت از محتوای داخلی و رشد پیغام رسان این اقدامات را انجام داده اند، اما باید گفت در تمام مدتی که تعرفه ها افزایش پیدا نموده است نه تنها در مصرف پیغام رسان های داخلی رشدی اتفاق نیفتاده بلکه استفاده از پیغام رسان خارجی نیز با کاهش روبرو نشده است. سیاست محدودسازی بسته های اینترنت نشان می دهد عملا مصرف ترافیک داخلی در بعضی اپراتور ها کاهش پیدا نموده و در واقع این سیاست بر ضد خودشان عمل نموده است.

آذری جهرمی توضیح داد: بحث سوم در حوزه مقررات است که اقدام خلاف مقررات وضع شده است. وزارت ارتباطات و سازمان تنظیم مقررات برای برخورد با این تخلف، اختیاری تا حد جریمه دو میلیارد تومانی را داشت که انجام شد.

وی افزود: پس از آن از دولت درخواست شد اختیارات بیشتری به این وزارتخانه بدهد تا بتواند با تخلفات، جدی تر برخورد کند. روز گذشته هم این مصوبه صادر شد و بر اساس آن اگر تا 48 ساعت بسته ها به حالت اول برنگردد ما مجاز هستیم روزانه برای همراه اول حدود 17 میلیارد تومان و برای اپراتور ایرانسل 12 میلیارد تومان جریمه اعمال کنیم.

جهرمی با اشاره به این که مردم به دنبال این هستند تا بدانند اعمال جریمه ها چه سودی به حال آن ها خواهد داشت، گفت: این جریمه ها به این دلیل است که اپراتور ها را ملزم به تبعیت از مقررات کند. بحث دیگر تخلف ار مقررات است. پرونده تخلف این دو اپراتور به سازمان حمایت مصرف نماینده ارجاع داده شده است و روز گذشته سازمان حمایت، این تخلف را گرانفروشی، تشخیص داد.

وزیر ارتباطات افزود: از آن جا که آماری در این خصوص ارائه نشده است، سازمان تنظیم مقررات حجم گران فروشی اپراتور ها را مبلغ 600 میلیارد تومان استحصال و به سازمان تعزیرات ارسال نموده است. دادگاه درباره گرانفروشی برقرار و مطابق با ضوابط احکامی صادر خواهد شد. بازار اپراتور ها دولتی نیست و خصوصی و در دست مردم است. ما به طور جدی ناظر این بازار هستیم و با قاطعیت برخورد خواهیم کرد.

منبع: فرارو
انتشار: 9 مهر 1399 بروزرسانی: 9 مهر 1399 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 1386

به "آذری جهرمی: قهر نکردم، مدتی بیمار بودم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آذری جهرمی: قهر نکردم، مدتی بیمار بودم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید