آشنایی با لوگوی مشهورترین موزه های جهان

به گزارش بارازعلی، ایسنا/ این خبر پیرامون آشنایی با لوگوی مشهورترین موزه های جهان برای شما نگارش شده است.

آشنایی با لوگوی مشهورترین موزه های جهان

داستان چیست؟

کافی است که نگاهی گذارا به لوگوی معروف ترین برندها و موسسه های معروف دنیای بیندازیم تا متوجه شویم که هر مقدار دنیا اطرافمان به سمت پیچیدگی می رود، تبلیغات و طراحی و ارتباطات به سادگی نزدیکتر می شود؛ موضوعی که با سادگی می توان در لوگو یا آرم های معروف ترین موزه های دنیا نیز مشاهده کرد.

موزه لوور

موزه لوور (louver museum) یکی از مهمترین و شلوغ ترین موزه های دنیا است که در مجاورت رود سن واقع شده است. این موزه که دستور ایجاد آن در سال 1900 برای یک نمایشگاه دنیای صادر شد، خودش یک اثر هنری معماری است که به آن کاخ هنرهای زیبا نیز می گویند.

لوگوی موزه لوور که به نوعی ترکیبی از رنگ های سیاه و سفید است، با یک تصویر عکاسی شده از ابرها در پشت حروف، ترکیب عجیب و البته ساده ای شده است. برخی معتقدند که تصویر کلی این لوگو در ذهن مخاطبان یادآور فیلم های نوآر و قدیمی است. این درحالی است که در عین القای یک حس مبهم و نوستالژیک، از حروف ساده و سری شده و در واقع مدرن نیز بهره گرفته شده است. پیام این لوگو این است که لوور یک موزه جدی با آرزوهای بالاست.

بیشتر بخوانیدموزه لوور | بزرگ ترین و پربازدیدترین موزه دنیا در پاریس

موزه متروپولیتن نیویورک

متروپولیتن نیویورک از بزرگترین و مشهورترین موزه های دنیا است که در منهتن نیویورک واقع شده است. این موزه حاوی مجموعه بزرگ و نادری از تاریخ اسلام و ایران باستان و در سال 1872 میلادی افتتاح شد.

موزه شهر نیویورک (Metropolitan Museum of Art) دارای یک لوگوی ساده است که طی سالها بنا بر تغییرات دنیا، با تغییراتی همراه شد. در توضیح این تغییر گفته شده است که دنیای فرهنگی به طرز چشمگیری تغییر کرده است. دنیا شلوغ تر و پرهیاهوتر شده است و برای تأثیرگذاری باید به سمت ساده سازی پیش رفت. موزه متروپولین که از نام The Met در لوگوی خود استفاده کرده، یکی از قدرتمندترین دارایی های خود را در ارتباط با مخاطب، نام مستعارش عنوان کرده است.

موزه ویکتوریا و آلبرت

موزه ویکتوریا و آلبرت (The Victoria and Albert Museum) در لندن از برترین موزه های دنیا است. این موزه در سال 1852 تأسیس و به نام ملکه ویکتوریا و پرنس آلبرت که در جوانی درگذشت نامگذاری شد.

لوگوی موزه ویکتوریا و آلبرت به عنوان یکی از معروف ترین لوگوهای موزه های دنیا شناخته می شود. لوگویی که با بهره گیری از ویژگی سادگی توانسته است به خوبی در ذهن مخاطبان خود نقش ببندد. تلفظ این لوگو vanda که مخفف نام موزه و شامل دو حرف است که در امتداد یک خط مورب به هم می پیوندند. این دو حرف بطور هم زمان نمادی از تاثیر هر دو بخش، یعنی ویکتوریا و آلبرت است.

موسسه اسمیتسونین

موسسه اسمیتسونین سال 1846 با هدف افزایش و گسترش دانش، تاسیس و به افتخار جیمز اسمیتسون، دانشمند بریتانیایی که نخستین اهداکننده مالی و مؤسس آن بود، اینچنین نامگذاری شد. این موزه تا سال 1967 موزه ملی ایالات متحده آمریکا نامیده می شد.

اسمیتسونین (Smithsonian Institution) یکی از شناخته شده ترین و جامع ترین موزه های ایالات متحده آمریکا است که لوگوی آن نیز تلاش دارد تا این بزرگ و قدرمند بودن را نشان دهد. تصویر آرم که یک دایره بزرگ است که از فضای منفی ایجاد شده است. نمادی که نور دانش را نشان می دهد همراه با نمادی از وحدت، یک طرح آرم مناسب برای این موزه و هر موزه است.

موزه بچه ها شیکاگو

این موزه (Chicago Childrens Museum) که یکی از معروف ترین موزه های دنیا برای بچه ها و نوجوانان است و تلاش می کند فعالیت ها و نمایش های متعددی را برای جوانترین دوستداران هنر و علم در دنیا فراهم کند، لوگوی خود را نیز به همین دلیل طراحی کرده است. آرم نیز این ویژگی را کاملاً بیان می کند. رنگ اصلی این طرح آبی است و تصویر کلیدی، اثر دستی کودک است که نشان می دهد این مرکز متعلق به بچه ها است.

منبع: همگردی
انتشار: 26 بهمن 1399 بروزرسانی: 26 بهمن 1399 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 1659

به "آشنایی با لوگوی مشهورترین موزه های جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با لوگوی مشهورترین موزه های جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید