شروع رسمی فعالیت فراصندوق با سرمایه اولیه 650 میلیارد تومان

به گزارش بارازعلی، مشاور ستاد اجرایی فرمان امام (ره) با اشاره به فرایند شکل گیری این فراصندوق گفت: این صندوق با مشارکت بنگاه های مالی با اعتبارات اولیه 650 میلیارد تومان از امروز به طور رسمی شروع به کار می نماید.

شروع رسمی فعالیت فراصندوق با سرمایه اولیه 650 میلیارد تومان

به گزارش بارازعلی، حمید امیری نیا امروز در مراسم رونمایی و پذیره نویسی فراصندوق، اقتصاد دانش بنیان را یک راهبرد اساسی در کشور توصیف کرد و اضافه نمود: زنجیره تأمین مالی یک حلقه کلیدی در زیست بوم اقتصاد دانش بنیان است که باید در آن همه نهادهای نظام کوشش نمایند تا این زنجیره تکمیل گردد.

وی راه اندازی فراصندوق را با حمایت معاونت علمی ریاست جمهوری دانست و ادامه داد: اگر قرار است ایده ای به مراحل نهایی تجاری سازی برسد، نیازمند تأمین مالی بیشتری است و اقتصاد سنتی قادر به تأمین منابع مالی این نوع طرح ها نیست؛ از این رو بسیاری از طرح های فناورانه متوقف می شوند و به بازار تجاری سازی وارد نخواهند شد.

امیری نیا اظهار کرد: بر این اساس پیشنهاد راه اندازی فراصندوق از دی ماه 96 ارائه شد و با تعامل نهادهایی چون بازار بورس سرمایه، معاونت علمی و دانشگاه آزاد از امروز شروع به کار کرد.

وی با اشاره به اهمیت حمایت از طرح های فناورانه در بازارهای بین المللی، خاطر نشان کرد: به غیر از شرکت هایی که پیروز به جذب منابع مالی خارجی شدند، زنجیره تأمین مالی شرکت ها در این حوزه تأمین نمی گردد؛ هر چند که در صندوق نوآوری و شکوفایی در این زمینه اقداماتی اجرا شده است.

مشاور ستاد اجرایی فرمان امام (ره) با بیان اینکه فراصندوق به ثبت شرکت ها رسیده است، ادامه داد: آیین نامه آن نیز نهایی شده است، ولی با تشکیل این صندوق مهم ترین نکته ایجاد نگاه و رویکرد دانش بنیانی در نهادهای مالی است؛ چرا که در راه اندازی این فراصندوق نهادهایی مانند مخابرات، همراه اول، کمیته امداد امام خمینی (ره)، آستان قدس رضوی، سازمان مالی کوثر، سازمان بنیاد مستضعفان و سازمان تبلیغات اسلامی مشارکت داشته اند.

وی اعتبارات اولیه این صندوق را 650 میلیارد تومان ذکر کرد و گفت: همه سهامداران این صندوق که در بالا ذکر شد؛ 10 درصد از منابع مالی آن را تأمین خواهند کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 782

به "شروع رسمی فعالیت فراصندوق با سرمایه اولیه 650 میلیارد تومان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع رسمی فعالیت فراصندوق با سرمایه اولیه 650 میلیارد تومان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید