آمادگی ارتش برای احداث بیمارستان صحرایی در کشور برای مبارزه هر چه بیشتر با کرونا

به گزارش بارازعلی، دریادار سیاری با اشاره به آمادگی ارتش برای یاری به کادر درمانی کشور در زمینه مقابله با کرونا گفت: آماده احداث بیمارستان صحرایی در تهران و شهرستان ها هستیم.

آمادگی ارتش برای احداث بیمارستان صحرایی در کشور برای مبارزه هر چه بیشتر با کرونا

به گزارش خبرنگاران، امیر دریادار حبیب الله سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران در مورد فعالیت های ارتش در حوزه مقابله با شیوع ویروس کرونا اظهار کرد: قرارگاه پدافند زیستی حضرت امام رضا (ع) ارتش جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد بنا به درخواست ستاد ملی مبارزه با کرونا در تهران و هر کدام از شهر هایی که ارتش در آنجا مستقر است، هر گونه کمکی را در اختیار وزارت بهداشت و کادر درمانی قرار دهد.

وی با بیان اینکه هم اکنون ظرفیت 80 الی 100 درصدیِ 40 بیمارستان ارتش در اختیار بیماران کرونایی قرار گرفته است، اضافه کرد: همچنین حدود 450 درمانگاه نیز در این رابطه مشغول به فعالیت هستند.

معاون هماهنگ کننده ارتش با اشاره به ظرفیت های موجود در نیروی زمینی ارتش گفت: این نیرو تا به امروز مطابق با احتیاج استان های درخواست شده، چندین بیمارستان صحرایی را در کشور ایجاد نموده است و اگر احتیاج باشد، این خدمات به استان های دیگر نیز ارائه می گردد.

امیر سیاری اعلام نمود: سال گذشته در هفته نخست فروردین ماه ارتش ظرف 48 ساعت یک نقاهتگاه 2 هزار تختخوابی را در تهران ایجاد کرد و در هر استانی که احتیاج باشد نیز نیرو های ما همچون گذشته، کار خدمات رسانی و امدادرسانی به کادر درمان را انجام می دهند.

منبع: خبرنگاران

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 7 خرداد 1400 بروزرسانی: 7 خرداد 1400 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 1857

به "آمادگی ارتش برای احداث بیمارستان صحرایی در کشور برای مبارزه هر چه بیشتر با کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمادگی ارتش برای احداث بیمارستان صحرایی در کشور برای مبارزه هر چه بیشتر با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید