جزئیات لایحه ارتقای امنیت زنان چیست؟

به گزارش بارازعلی، رئیس فراکسیون زنان و خانواده مجلس صبح امروز از لایحه ارتقاء امنیت زنان در مقابل سوء رفتار رونمایی کرد.

جزئیات لایحه ارتقای امنیت زنان چیست؟

به گزارش ایسنا، صبح امروز چهارشنبه (19 بهمن) فاطمه قاسم پور از ابعاد لایحه ای ارتقاء امنیت زنان در مقابل سوء رفتار رونمایی کرد.

در این مراسم علاوه بر قاسم پور، رئیس فراکسیون زنان و مجید انصاری، سخنگو و فاطمه رحمانی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس حضور داشتند.

در این نشست قاسم پور که عضو کمیسیون اجتماعی و نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی نیز است به تشریح ابعاد این لایحه پرداخت.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: جرم انگاری اجبار زنان به ازدواج و طلاق، تشدید مجازات مرتکبین جرم علیه زنان و مجازات زوجی که علم به ازدواج اجباری زن با خود دارد، همچنین مجازات شوهری که همسر خود را از خانه اخراج یا مانع ورودش به خانواده شود از نو آوری های حقوقی و قضائی این لایحه است.

یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در رابطه با رویکرد های لایحه ارتقای امنیت زنان گفت: در این لایحه شاهد رویکرد پیشگیرانه هستیم.

مجید انصاری در نشست بررسی ابعاد لایحه ارتقاء امنیت زنان در مقابل سوء رفتار که پیش از ظهر امروز چهارشنبه (19 بهمن) برگزار گشت، خاطرنشان کرد: تعریف مداخلات حقوقی، پایش شرایط های آسییب زا و تبدیل آن به گفتمان سازی، رعایت تناسب بیان حمایت از زنان در عین تحکیم خانواده، افزایش ضمانت اجرای قانون و… از مواردی است که در این لایحه مد نظر قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه در تدوین لایحه ارتقای امنیت زنان از پرداخت جزیره ای حذر شده است، گفت: شاهد رویکرد پیشگیرانه در لایحه ارتقای امنیت زنان در برابر سوء رفتار هستیم.

منبع: فرارو
انتشار: 20 بهمن 1401 بروزرسانی: 20 بهمن 1401 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 2431

به "جزئیات لایحه ارتقای امنیت زنان چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات لایحه ارتقای امنیت زنان چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید