زیست بوم بلاک چین در ایران توسعه می یابد

به گزارش بارازعلی، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری، زنجیره بلوکی از جمله فناوری های است که روز به روز اهمیت بیشتری در دنیا پیدا می نماید.

زیست بوم بلاک چین در ایران توسعه می یابد

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

ستاد توسعه فناوری های حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمند سازی معاونت علمی و فناری ریاست جمهوری در نظر دارد تا برنامه هایی را در جهت حمایت و فعال سازی، زیست بوم این فناوری در ایران اجرا کند.

این ستاد کارگروهی در حوزه زنجیره بلوکی (بلاک چین) تشکیل داده است. این کارگروه که متشکل از اساتید و متخصصان این حوزه است، از میان طرح های پیشنهادی، در نهایت 6 طرح را انتخاب می نماید.

شرکت ها و فعالان علاقه مند می توانند در صورت دارا بودن شرایط با ارائه یک طرح، در فرایند انتخاب مجریان قرار گیرند.

سوابق شرکت های پیشنهاد دهنده، قیمت پیشنهادی و بازخوردهای احتاقتصادی در جلسات آنالیز، در اولویت بندی و پذیرش طرحها موثر است. طرحها در 4 زمینه مختلف پذیرش می شوند.

بستر زنجیره بلوکی محاسبات توزیع شده یکی از این زمینه ها است. در بعضی سرویس ها و خدمات مورد استفاده، ضروری است تا محاسبات و پردازش های سنگین و پیچیده ای بر روی داده ها و اطلاعات حجیم صورت گیرد.

ستاد توسعه فناوری های حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمند سازی در نظر دارد با اجرای این پروژه، به گونه ای بستر زنجیره بلوکی را برای محاسبات توزیع شده فراهم کند که توان های کم پردازشی تجمیع گردد و بتوان آنها را در قالب یک زنجیره تعریف کرد.

همچنین زنجیره تامین مبتنی بر زنجیره بلوکی کالاهای اساسی و مبادلات چند جانبه اقتصادی، از جمله دیگر حوزه های است که پروژه های منتخب در آنها اجرایی خواهد شد.

پروژه های منتخب در حوزه زنجیره بلوکی می توانند از تسهیلات و وام بلاعوض برخوردار شوند که بر اساس مقررات و با توجه به نوع پروژه ها، برابر آیین نامه ها به طرحهای منتخب تخصیص می یابد.

پیش تر ستاد توسعه فناوری های حوزه اقتصاد دیجیتال، فراخوانی برای انتخاب طرح های برتر در حوزه اینترنت اشیاء اعلام نموده بود. این ستاد سعی دارد تا با ایجاد رویدادهای علمی و همچنین مسابقات و اعلام فراخوان، توجه بیشتری به این حوزه ها جلب کند.

بخش های مختلف معاونت علمی و فناری ریاست جمهوری، همچون ستاد توسعه اقتصاد دیجیتال و هوشمند سازی کوشش می نمایند تا با ایجاد مشوق های اقتصادی و ارائه بسته های مختلف حمایتی استعدادها و ذهن های خلاق کشور را به سمت کار و کوشش در بخش فناوری های نوین و جدید تر راهنمایی نمایند.

علاقه مندان و شرکت های فعال در این حوزه می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت ستاد توسعه فناوری های حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمند سازی، به آدرس https://ictc.isti.ir/ مراجعه نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 آبان 1398 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 602

به "زیست بوم بلاک چین در ایران توسعه می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زیست بوم بلاک چین در ایران توسعه می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید