ساخت یک میلیون مسکن در سال تورم زا نیست

به گزارش بارازعلی، تهران (پانا) - وزیر راه و شهرسازی از انتخاب روش های تامین اقتصادی غیر تورم زا برای احداث یک میلیون واحد مسکونی در سال اطلاع داد.

ساخت یک میلیون مسکن در سال تورم زا نیست

به گزارش وزارت راه و شهرسازی، رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی در رابطه با برگزاری نمایشگاه صنعت ساختمان که در مراسم افتتاح آن حضور داشت، گفت: در این نمایشگاه محصولات تازه و دانش بنیانی را دیدم و امیدوار شدم که صنعت ساختمان در ایران در راه تحول گام بر می دارد.

وی ادامه داد: ما برای توسعه ساخت ساز در کشور راهی جر توجه به تکنولوژی صنعتی سازی و فناوری های نوین در حوزه مسکن نداریم و معتقدم که با یاری فراورینمایندگان و صنعت گران بخش ساختمان سه شاخصه مهم در این صنعت یعنی کیفیت، قیمت و سرعت دست پیدا می کنیم.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه هدف عظیمی در بخش مسکن پیش بینی شده است، گفت: این طرح با مطالعه کارشناسی و با برنامه ریزی آماده شده است. بعضی می گویند که ساخت یک میلیون مسکن تورم ایجاد خواهد نمود، اما اینطور نیست چراکه برای احداث این واحدها از منابع دولتی استفاده نمی کنیم. روش هایی برای تامین منابع اقتصادی این برنامه پیش بینی کردیم که تورم زا نیستند.

وی اضافه کرد: به زودی شاهد اقداماتی که در این مدت کوتاه برای ساخت یک میلیون واحد مسکونی در سال صورت گرفته است، خواهیم بود. در این مدت زیرساخت هایی برای جهش جدی فراوری فراهم شده است.

قاسمی در خاتمه گفت: من از همه فراورینمایندگان بخش مسکن که بخش وسیعی است، می خواهم همت نموده و در این اقدام عظیم پیش بینی شده به وسیله دولت مشارکت نمایند. اعتقاد دارم حتما این بخش می تواند به ما یاری کند و با یاری آن ها اتفاقات عظیمی در بخش مسکن رخ خواهد داد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 28 شهریور 1400 بروزرسانی: 28 شهریور 1400 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 2023

به "ساخت یک میلیون مسکن در سال تورم زا نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت یک میلیون مسکن در سال تورم زا نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید