ساره بیات با فصل فراموشی فریبا به تورنتو می رود

به گزارش بارازعلی، عباس رافعی کارگردان فیلم فصل فراموشی فریبا درباره حضور این فیلم در جشنواره ای در تورنتو کاناد به خبرنگاران گفت: هرچند که برگزارکنندگان این رویداد سینمایی نام جشنواره بر خود نهاده اند اما این رویداد را می توان به عنوان یک هفته فیلم نام گذاری کرد که هدفش شناسایی سینمای امروز ایران به ایرانیان خارج از کشور است.

ساره بیات با فصل فراموشی فریبا به تورنتو می رود

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید.

وی ادامه داد: معمولا هفتاد درصد تماشاگران را مهاجران ایرانی تشکیل می دهند و در سال های گذشته سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی متولی این امر بود که با کمبود بودجه روبرو شد و این اقدام مهم سینمایی در آن سازمان رفته رفته رنگ باخت ولی جای خرسندی است که این فعالیت ها توسط بخش خصوصی ادامه پیدا کرد و اکنون نه تنها در تورنتو بلکه در لندن، سیدنی، نیویورک، کلن و فرانکفورت نیز بخش خصوصی در حال برگزاری این رویداد سینمایی هستند.

رافعی درباره حضور فیلم فصل فراموشی فریبا در جشنواره های بین المللی شرح داد: این فیلم همزمان در بخش مسابقه شانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم آسیاتیکا که در شهر رم ایتالیا برگزار می گردد، حضور دارد و به عنوان فیلم افتتاحیه این دوره از جشنواره انتخاب شده است و هفته گذشته هم در بیست و نهمین دوره جشنواره فیلم براشوایک آلمان حضور داشت.

فیلم فصل فراموشی فریبا به کارگردانی و تهیه کنندگی عباس رافعی در نهمین دوره جشنواره نیویورک و بیست و چهارمین دوره جشنواره هارتلند پیروز به دریافت جایزه بهترین فیلم شد و در جشنواره یونیورسال آمریکا به عنوان بهترین فیلم سینمایی و بهترین بازیگر زن پیروز به کسب جایزه اصلی این جشنواره شدند و پیش از این عباس رافعی در جشنواره رومانی پیروز به کسب جایزه بهترین فیلم سینمایی شد. در شهریور ماه سال جاری در بخش مسابقه جشنواره بین المللی فیلم نیوجرسی آمریکا حضور داشت و پیروز به دریافت چهار جایزه اصلی بهترین فیلم، بهترین کارگردانی، بهترین بازیگر زن و بهترین فیلمنامه از این جشنواره شد و همزمان جایزه بهترین فیلم سینمایی جشنواره هرات را دریافت کرد.

همچنین عباس رافعی در نوزدهمین دوره جشنواره کرالا هند جایزه بهترین کارگردان آسیا و فصل فراموشی فریبا جایزه نتبک (توسعه و ارتقا سینمای آسیا) را به عنوان فیلمی که در جهت ارتقای سینمای آسیا گام برمی دارد دریافت کرد.

عباس رافعی بیش از این نیز در بخش مسابقه جشنواره هادسون نیویورک و در بخش رقابتی جشنواره بین المللی کلمبیا امریکا و در سی و نهمین دوره جشنواره فیلم مونترال کانادا حضور داشت و فیلم فصل فراموشی فریبا در صفحه رسمی جشنواره هالیوود به عنوان پنج فیلم برگزیده هالیوود در سال 2015 معرفی شده است.

این فیلم داستان زندگی زنی است که گذشته نامتعارفش سایه بر روی زندگی عاشقانه اش انداخته و کوشش او برای فرار از این گذشته سرنوشت نافرجامی را برای او رقم می زند و اکنون که همسرش تصادف نموده و در بیمارستان بستری است او مجبور می گردد برای امرار معاش و تامین هزینه های بیمارستان با وانت او کار کند.

پخش بین المللی فیلم در موسسه فراوری و پخش بین الملل فیلمنگاران انجام می گیرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 497

به "ساره بیات با فصل فراموشی فریبا به تورنتو می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساره بیات با فصل فراموشی فریبا به تورنتو می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید