سلطانی: بازیکنانم با شکم خالی قهرمان شدند اما سایپا پول شان را نمی دهد

به گزارش بارازعلی، مربی تیم پایه والیبال سایپا مدعی است که بیشترین قرارداد بازیکنانم 5 میلیون است، اما به آن ها گفته اند که اگر پول خود را می خواهند باید آن 20 درصد پاداش را به همراه 10 درصد از قرارداد اصلی خود ببخشند، در غیر این صورت بروند و از هر کجا که می توانند پول خود را بگیرند.

سلطانی: بازیکنانم با شکم خالی قهرمان شدند اما سایپا پول شان را نمی دهد

بهمن سلطانی در گفت وگو با بارازعلی، درباره برکناری اش از مدیریت تیم های پایه باشگاه سایپای تهران، شرح داد: از سه سال قبل یعنی در سال های 96، 97 و 98 به عنوان مدیر تیم های پایه در تیم سایپا با انتصاب آقای درویش فعال بودم که دراین مدت هم تیم های بنده همواره روی سکو بوده اند. اوج کار ما نیز در سال گذشته بود که تیم های نوجوانان و جوانان سایپا بدون حتی یک شکست روی سکوی قهرمانی ایستادند. بهترین بازیکن و بهترین نتایج هم برای تیم ما بود. با مدیریت آقای مدبر و آقای فراهانی به عنوان قائم مقام باشگاه، بنده و تیم سایپا با کمترین هزینه که حتی خجالت می کشم مبلغ قرارداد خودم را اعلام کنم، توانستیم در این رده های سنی به موفقیت دست یابیم. بنده 45 سال در والیبال بوده ام و دوست دارم که به این رشته خدمت کنم که با مبلغ پایین کار می کردم. بالاترین قرارداد تیم نوجوانان و جوانان سایپا 5 میلیون بود و تنها دو بازیکن ما قرارداد 7 میلیون تومانی داشتند.

پیشکسوت والیبال ایران، با بیان اینکه بازیکنان رده نوجوانان سایپا از شهرستان ها می آمدند و گاها پول خوابیدن در مسافرخانه را هم نداشته اند، توضیح داد: ما بازیکنی داشتیم که در چمن های اطراف برج آزادی می خوابید، اما به عشق والیبال اعتراضی نمی کرد. بعضی از این بازیکنان با بدترین شرایط در تیم حضور داشتند و حتی به من می گفتند که پول خریدن نان را هم ندارند. سال سختی بود اما آقای مدبر در قرارداد آن ها آورده بود که اگر قهرمان شوند، 20 درصد مبلغ قراردادشان به آن ها پاداش می دهد، قراردادهایی که از یک میلیون تا 5 میلیون تومان بود.

او ادامه داد: با همه مشکلاتی که داشتیم فصل به خاتمه رسید و تا آن موقع 30 درصد قراردادها به بازیکنان پرداخت شد، آقای مدبر تصمیم داشت باقی تعهداتی که به تیم داشت را عملی کند که مسائل کرونا پیش آمد و نهایتا آقای کاشانی مدیرعامل باشگاه شد. پس از گذشت دو ماه به آقای کاشانی گفتم که برای تیم باید چکار کنیم؟ گفتند همه کارها را به عهده معاونت باشگاه گذاشته اند. الان فردی به نام حسن رسایی معاونت باشگاه را برعهده دارد که بنده اصلا اسم او را نشنیده ام. وقتی با او صحبت کردم در جواب گفتند آقای سلطانی بنده رزومه شما را می دانم و اگر احتیاج باشد با شما همکاری می کنیم! این موضوع در حالی است که او اصلا در چه جایگاهی است که بخواهد برای من یا آینده تیم مشخص تکلیف کند. چنین افرادی خواهند رفت و امثال سلطانی هستند که در والیبال می مانند.

سلطانی با انتقاد از عملکرد باشگاه سایپا ادامه داد: آقای کاشانی هم که جواب زحمات این بازیکنان را با کنار گذاشتن بنده داد، اما وقتی سال گذشته بازی ها بدون مشکل به خاتمه رسیده چرا تصمیم دارد قرارداد ناچیز این بازیکنان را کاهش دهد؟ چگونه یک فردی در فلان معاونت که هیچ جایگاهی در والیبال ندارد ماهی چند میلیون حقوق دریافت می نماید، اما قرارداد 5 میلیونی یک نوجوان که با امید فراوان در حال کوشش است باید کاهش یابد؟

او در ادامه انتقادهایش از مدیریت باشگاه سایپا، ادعا کرد: در باشگاه میلیون ها تومان به یک فرد بازنشسته حقوق می دهند، اما به این بازیکنان که بیشترین قرارداد آن ها 5 میلیون است، گفته اند که اگر پول خود را می خواهند باید آن 20 درصد پاداش را به همراه 10 درصد از قرارداد اصلی خود ببخشند و در غیر این صورت بروند و از هر کجا که می توانند پول خود را بگیرند. این بچه ها با شکم خالی کار نموده اند و این رفتارها در شان باشگاه بزرگی چون سایپا نیست که این آقایان رفتار می نمایند.

ملی پوش سابق والیبال ایران، با بیان اینکه در حال حاضر قراردادهای تیم بزرگسالان سایپا نزدیک به 15 میلیارد تومان شده است، مدعی شد: مربی که فصل گذشته در تیم گنبد 100 میلیون تومان می گرفت، سال جاری با تیم سایپا 300 میلیون قرارداد بسته است. بازیکنی که سال گذشته 280 میلیون می گرفت، سال جاری با سایپا 800 میلیون تومان قرارداد دارد. من کاری به ستاره هایی چون موسوی، معروف، محمودی و .. ندارم، چون تعداد این افراد در والیبال ما انگشت شمار است و نوش جان شان، اما وقتی نیمکت نشین سایپا 800 میلیون دریافتی دارد چرا قرارداد 5 میلیونی یک نوجوان باید کاهش یابد؟

وی ادامه داد: سازمان بازرسی باید به این موضوع ورود کند که چرا وقتی یک بازیکن سال گذشته 100 میلیون تومان گرفته سال جاری باید 280 میلیون بگیرد؟ من از قدیم با ناصر شهنازی مشکل داشته ام، اما خدا می داند که او سال گذشته برای تیم سایپا خیلی زحمت کشید که تیمش مدعی لیگ بود. تیم شهنازی با 6 میلیارد و 200 میلیون تومان بسته شده بود، چرا سال جاری قرارداد تیم والیبال سایپا به 13 و نیم میلیارد تومان رسیده و هنوز هم ترکیب این تیم کامل نیست؟

او در ادامه ادعاهای خود گفت: نمی دانم چه توجیهی دارد که مدیرعامل افراد کم هزینه ای چون بنده را کنار گذاشته است؟ وقتی هزینه های تیم والیبال سایپا با در نظر دریافت رقابت های آسیایی نزدیک به 18 میلیارد تومان خواهد شد، چگونه کارمندان این باشگاه اخراج می شوند؟ من نمی دانم این آقایان چطور پاسخگو خواهند بود ! امیدوارم سازمان بازرسی کل کشور به این موضوعات ورود نموده و از آقایان دلیل بخواهد. سال جاری قرار بود تیم والیبال سایپا با 10 میلیارد تومان بسته گردد، اما تا به امروز با قرارداد مربیان و بازیکنانش نزدیک به 13 میلیارد هزینه روی دست باشگاه گذاشته اند. معاون باشگاهی که بازنشسته بوده و در حد والیبال یاران نیست، 17 میلیون تومان ماهیانه دریافتی دارد و برای افرادی چون من که 40 سال در والیبال این کشور زحمت کشیده ام مشخص تکلیف می نماید! بازیکنی که سال گذشته از تیم شهرستانی 200 میلیون می گرفت، امثال از سایپا 400 میلیون دریافت می نماید. 8 بازیکن ذخیره تیم سایپا به اندازه یک تیم کامل لیگ برتر هزینه در بر داشته است.

پیشکسوت والیبال ایران در خاتمه مدعی شد: کادرفنی تیم سایپا به تنهایی یک میلیارد و خورده ای هزینه داشته و بازیکنی که سال گذشته یک بازی هم کامل وارد زمین نشده است، 700 میلیون برای فصل جدید قرارداد بسته است. یک پشت خط زن ذخیره، یک سرعتی زن ذخیره و یک پاسور ذخیره، هر کدام 700 میلیون قرارداد بسته اند که دریافتی همین سه بازیکن به تنهایی دو میلیارد و 100 میلیون تومان می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 شهریور 1399 بروزرسانی: 2 مهر 1399 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 1316

به "سلطانی: بازیکنانم با شکم خالی قهرمان شدند اما سایپا پول شان را نمی دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سلطانی: بازیکنانم با شکم خالی قهرمان شدند اما سایپا پول شان را نمی دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید