صنعت باید برای برطرف نیازهایش به شرکتهای دانش بنیان رجوع کند

به گزارش بارازعلی، دکتر سعید سرکار امروز در مراسم انعقاد چهار قرارداد همکاری میان شرکت های دانش بنیان و بخش های صنعتی که در حاشیه دوازدهمین نمایشگاه نانو برگزار گردید گفت: انعقاد این قراردادها موجب پیوند میان فناوران و شرکت های دانش بنیان با صنایع بزرگ است.

صنعت باید برای برطرف نیازهایش به شرکتهای دانش بنیان رجوع کند

وی با تاکید بر اینکه اگر نانو فناوری نتواند خود را به صنایع بزرگ وصل کند به جایی نمی رسیم، گفت: اگر نتوانیم شرکت های صنعتی بزرگ را به شرکت های دانش بنیان متصل کنیم چشم انداز سند فناوری نانو که فراوری ثروت و رفاه برای مردم است محقق نمی گردد.

وی خاطر نشان کرد: معتقدیم که اگر بخواهیم نانو فناوری در زندگی روزمره مردم وارد گردد و کیفیت زندگی آنها را ارتقاء دهد باید بتوانیم نانو فناوری را در محصولات صنعتی مرسوم وارد کنیم.

دبیر ستاد توسعه فناوری نانو با تاکید بر اینکه فناوری نانو کیفیت محصولات و کارایی آنها را ارتقاء می دهد و رقابت پذیری بنگاه ها و صنایع بزرگ در عرصه بین المللی را تحت تاثیر قرار می دهد گفت: برنامه راهبردی 10 ساله دوم ستاد نانو تمرکز بر صنعتی سازی است و برای این منظور برنامه های متعددی را اجرایی نموده ایم که راه اندازی شبکه تبادل فناوری یکی از این برنامه هاست.

دبیر ستاد توسعه فناوری نانو راه اندازی مرکز صنعتی سازی نانو فناوری از دیگر برنامه های ستاد به شمار می رود گفت: این مرکز پایگاهی برای حضور شرکت های دانش بنیان است تا بتوانند ارتباط میان دانشگاه و صنعت را برقرار کند.

وی با تاکید بر این که بحث های زیادی برای ایجاد ارتباط میان صنعت و دانشگاه در جهان شده است، اظهار کرد: این بحث ها در کشورهای پیشرفته قوام خود را دارد، چرا که دانشگاه و صنعت به عنوان موجود دوقلوی به هم چسبیده متولد می گردد.

وی با بیان اینکه سایر کشورهای پیشرفته همیشه بخش صنعت از دانشگاه جدا نیست گفت:ما نمی توانیم الگوی این کشورها را پیاده سازی کنیم زیرا از ابتدا این دو ارتباط نداشتند و اگر هم داشتند در نهایت با دلخوری بوده است.

دبیر ستاد توسعه فناوری نانوگفت: شرکت های دانش بنیان از دل دانشگاه ها بیرون آمده اند از این رو می توانند حلقه واسط بین صنعت و دانشگاه باشند. صنعت می بایست برای برطرف احتیاج خود به این شرکتها مراجعه کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 آذر 1398 بروزرسانی: 1 آذر 1398 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 630

به "صنعت باید برای برطرف نیازهایش به شرکتهای دانش بنیان رجوع کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صنعت باید برای برطرف نیازهایش به شرکتهای دانش بنیان رجوع کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید