فرماندار نیویورک: با هرگونه دستور ترامپ برای بازگشایی مخالفت خواهم کرد

به گزارش بارازعلی، فرماندار نیویورک با هرگونه دستور رئیس جمهور آمریکا برای بازگشایی فعالیت های اقتصادی و تجاری در این ایالت مخالفت کرده است.

فرماندار نیویورک: با هرگونه دستور ترامپ برای بازگشایی مخالفت خواهم کرد

به گزارش گروه بین الملل بارازعلی به نقل از رویترز، اندرو کوئومو فرماندار نیویورک سه شنبه گفت: من با هرگونه دستور دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای بازگشایی فعالیت های اقتصادی و تجاری در این ایالت مخالفت خواهم کرد پیش از آنکه مطمئن شوم چنین اقدامی موجب شیوع مجدد ویروس کرونا نخواهد شد.

ترامپ روز دوشنبه گفته است: طرح دولت من برای بازگشایی فعالیت های اقتصادی در آستانه نهایی شدن است.

در پی شیوع ویروس کرونا بخش عمده ای از فعالیت های اقتصادی و تجاری آمریکا متوقف شده است.

این در شرایطی است که فرمانداران 10 ایالت شرق و غرب آمریکا در حال تدوین و هماهنگ کردن برنامه های خود برای از سرگیری بخشی از فعالیت های اقتصادی و بازگشت به شرایط عادی هستند.

تصمیم فرمانداران ایالت های شمال شرق آمریکا و همین طور ایالت های کالیفرنیا، اورگون و واشنگتن برای از سرگیری فعالیت های اقتصادی در شرایطی است که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا گفته است که تصمیم اصلی برای از سرگیری فعالیت های اقتصادی، در حیطه وظایف و اختیارات وی است.

اندرو کوئومو فرماندار ایالت نیویورک در این باره گفت: یک تیم کاری به همراه 5 فرماندار دیگر در نیوجرسی، کانکتیکات، دلاوار، پنسیلوانیا و رود آیلند تشکیل دادیم تا بهترین راهبردها برای تسهیل محدودیت های اعمال شده به خاطر بحران شیوع ویروس کرونا را اتخاذ کنیم.

پس از این اقدام فرمانداران ایالت های آمریکا، ترامپ بر این مساله تاکید کرده است که او قدرت و اختیار نهایی را برای بازگشایی فعالیت های اقتصادی و تجاری دارد.

وی گفت: آنها نمی توانند هیچ کاری را بدون مجوز و دستور من انجام دهند.

کوئومو نیز در واکنش به اظهارات ترامپ تاکید کرد: اگر او به من دستور دهد که اقتصاد و فعالیت های تجاری را به صورتی بازگشایی کنم که سلامت عمومی مردم ایالت من به خطر بیفتد، این کار را انجام نخواهم داد. هرگونه بازگشایی فعالیت های اقتصادی و تجاری باید در مراحل مختلفی انجام شود و ماه ها زمان نیاز خواهد بود تا شرایط به حالت عادی بازشود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 18 خرداد 1399 بروزرسانی: 18 خرداد 1399 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 1162

به "فرماندار نیویورک: با هرگونه دستور ترامپ برای بازگشایی مخالفت خواهم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرماندار نیویورک: با هرگونه دستور ترامپ برای بازگشایی مخالفت خواهم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید