مقدار قند هر میوه را بدانید

به گزارش بارازعلی، افرادی که قند دارند باید بدانند که میوه ها نیز دارای قند کم و زیاد هستند و میوه هایی که قندشان بالاست را باید با احتیاط بیشتری مصرف نمایند.

مقدار قند هر میوه را بدانید

میوه ها حاوی بسیاری از مواد مغذی هستند و اگر می خواهید شکر بخورید، میوه برترین انتخاب است. خبر خوب این است که میوه هایی که اندازه قند پایینی دارند، حاوی بالاترین اندازه مواد مغذی هستند، از جمله آنتی اکسیدان ها و سایر مواد مغذی. از طرف دیگر، بعضی افراد قند را بهتر از مواد دیگر هضم و پردازش می نمایند. اگر شما فردی هستید که به رژیم کم کربوهیدرات خوب پاسخ می دهید، باید مراقب باشید.

اندازه قند موجود در انواع میوه های زمستانی و تابستانی

یک راه سریع برای فکر کردن در خصوص اینکه کدام میوه ها دارای پایین ترین سطح قند هستند، از این قوانین بهره ببرید. میوه هایی که در ادامه این بخش معرفی خواهیم کرد از پایین ترین سطح قند به بالاترین اندازه قند قرار گرفته اند:

توت ها: این ها عموماً میوه هایی با پایین ترین سطح قند هستند و هم چنین دارای بیشترین اندازه آنتی اکسیدان ها و مواد مغذی دیگر می باشند. لیمو نیز در پایین ترین رده قرار دارند.

میوه های تابستانی: طالبی، هلو، نارنگی و زردآلو در دومین رده قرار دارند.

میوه های زمستانی: سیب، گلابی، و مرکبات شیرین مثل پرتقال اندازه قند میانهی دارند. (لمون و لیمو نیز حاوی شکر پایینی هستند).

میوه های گرمسیری: آناناس، انار، انبه، موز، و انجیر تازه حاوی شکر زیادی هستند (گوآوا و پاپایا کم تر از بقیه است).

میوه های خشک: خرما، کشمش، زردآلو، آلو سیاه، انجیر، و بسیاری میوه های خشک دیگر حاوی شکر بسیار بالایی هستند.

پایین ترین اندازه قند در چه میوه هایی است؟

لیمو سبز (1.1 گرم شکر در هر میوه) و لیمو زرد (1.5 گرم شکر در هر میوه) به ندرت خورده می شوند؛ بیشتر به آب میوه تبدیل می شوند و سپس شیرین می شوند، اما می توانید آب یک برش از آن ها را با آب خالی اضافه نموده و یا آن ها را روی غذا فشار دهید تا مواد مغذی و مواد غذایی شان را به غذایتان اضافه کنید.

ریواس: 1.3 گرم شکر در هر میوه.

غیر ممکن است که میوه شیرین نشده اش را پیدا کنید، پس قبل از مصرفش برچسب آن را چک کنید، اما اگر خودتان آن را تهیه کنید، می توانید اندازه قند اضافی یا شیرین نماینده مصنوعی را مدیریت کنید.

زردآلو: 3.2 گرم شکر در هر زردآلو کوچک.

شما می توانید از کل، پوست و همه آن ها لذت ببرید. مراقب زردآلو خشک شده باشید، وقتی آن ها خشک می شوند، کوچک می شوند.

کرن بری: 4 گرم شکر به ازای هر فنجان. در حالی که به طور طبیعی حاوی شکر بسیار کمی است، اما معمولاً وقتی تازه یا خشکش خورده می گردد، شیرین شده، پس بسیار محتاطانه عمل کنید.

تمشک: 5 گرم شکر در هر فنجان. هدیه ای برای کسانی که میوه های با قند کم می خواهند؛ این میوه را می توانید تازه یا یخ زده بخورید. شما می توانید آن ها را در تابستان تازه بگیرید و یا در تمام طول سال منجمد کنید.

کیوی: 6 گرم شکر در هر کیوی. طعم ملایمی دارند و رنگ بسیار زیبایی به سالاد میوه می دهند هم چنین شما می توانید پوستش را نیز بخورید.

توت فرنگی: 7 گرم شکر در هر فنجان. با کمی شکر بیشتر از تمشک، این ها انتخاب های بسیار خوبی برای یک اسنک، سالاد میوه، یا به عنوان یک جز در یک آب میوه، سس و یا دسر هستند.

انجیر: 8 گرم شکر در هر میوه. تازه است و هم می توان انجیر را خشک کرد که کمی سفت می گردد و محاسبه اندازه شکرش کمی سخت می گردد و می تواند 5-12 گرم شکر در هر انجیر وجود داشته باشد.

گریپ فروت: 8 گرم شکر در هر گریپ فروت. شما می توانید گریپ فروت تازه را به سالاد میوه اضافه کنید و یا به تنهایی بخورید و اندازه قند یا شیرین نماینده ای که می خواهید اضافه کنید را تنظیم کنید.

میوه های با اندازه قند میانه چیست؟

گرمک: 8 گرم شکر در هر میوه. این ها میوه ای عالی برای خالی خوردن و یا تهیه سالاد میوه هستند و پایین ترین سطح قند را در میوه های خربزه ای دارند.

نارنگی: 9 گرم شکر در هر نارنگی میانه. آن ها قند کمتری نسبت به پرتقال دارند و برای سالاد میوه خوشمزه هستند. آن ها بعلاوه به راحتی همراه با نهار و تنقلات نیز خورده می شوند.

شلیل: 11.3 گرم شکر در یک شلیل کوچک. این ها میوه هایی خوش مزه هستند که وقتی رسیده باشند از خوردنشان لذت خواهید برد.

پاپایا: 12 گرم شکر در یک پاپایا کوچک. آن ها قند کمتری نسبت به دیگر میوه های گرمسیری دارند.

پرتقال: 12 گرم شکر در یک پرتقال میانه که برای کنار غذا و تنقلات، عالی هستند.

طالبی: 13-14 گرم شکر در هر طالبی. آن ها را می توان به سالاد میوه افزود یا خودشان را تنها خورد.

آلبالو: 13 گرم شکر در هر فنجان آلبالو. در تابستان از میوه تازه اش لذت خواهید برد، و اگر قندش را محدود می کنید، بسیار عالی خواهد بود.

هلو: 13 گرم شکر در هر هلو میانه. شما می توانید تنها و یا در انواع مختلفی از دسرهای، اسموتی ها، و سس های مختلف از آن ها لذت ببرید.

بلوبری: 15 گرم شکر در هر فنجان. آن ها از لحاظ اندازه شکر بیشتر از توت های دیگر هستند، اما غنی از مواد مغذی می باشند.

بیشترین قند در چه میوه هایی است؟

آناناس: 16 گرم شکر در هر قطعه. آناناس یک میوه استوایی است که شکر زیادی دارد.

گلابی: 17 گرم شکر در هر گلابی میانه، این میوه زمستانی شکر زیادی دارد.

موز: 17 گرم شکر در هر موز بزرگ. آن ها شیرینی زیادی به وعده غذایی اضافه می نمایند.

هندوانه: 18 گرم شکر در هر هندوانه. با اینکه این میوه زیاد شیرین نیست، اما قند بیشتری نسبت به بقیه دارد.

سیب: 19 گرم شکر در یک سیب کوچک. آن ها را می توان به راحتی با غذا و تنقلات مصرف کرد، اما شکر بیشتری از نارنگی یا پرتقال دارند.

انار: 39 گرم شکر برای هر انار. کل میوه اندازه زیادی شکر دارد، اما اگر از یک میوه، 1 اونس بردارید، تنها 5 گرم کربوهیدرات خواهید گرفت.

گیلاس: 18 گرم قند برای هر پیمانه گیلاس. گیلاس یک میوه شیرین است و این نشان دهنده وجود قند در آن است.

انبه: 46 گرم شکر در هر میوه. این میوه های شیرین گرمسیری اندازه زیادی شکر دارند.

انگور: 15 گرم شکر در هر فنجان؛ در حالی که آن ها یک میان وعده خوب هستند، اگر به مصرف شکرشان نگاه کنید، باید اندازه مصرفشان را کمی محدود کنید.

آلو سیاه: (66 گرم شکر در هر فنجان)، کشمش (86 گرم شکر در هر فنجان) و خرما (93 گرم شکر در هر فنجان) میوه های خشک شده ای هستند که شکر بسیار بالایی دارند.

منبع: برنا

منبع: فرارو
انتشار: 21 شهریور 1402 بروزرسانی: 21 شهریور 1402 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 2515

به "مقدار قند هر میوه را بدانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقدار قند هر میوه را بدانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید