وحشت در آلمان ، راستگرایان دست به اسلحه شدند

به گزارش بارازعلی، تشدید اقدام راستگرایان افراطی در جمع آوری اسلحه، در کنار اقبال روزافزون مردم اروپا از جمله آلمانی ها به آنها، زنگ هشدار را درمورد بازگشت قاره سبز به دوران خشونت و درگیری به صدا درآورده است.

وحشت در آلمان ، راستگرایان دست به اسلحه شدند

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید.

به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای دویچه وله آلمان در خبری اعلام نموده، پلیس این کشور در عملیات سال جاری خود علیه راستگرایان افراطی سلاح زیادی را کشف نموده به گونه ای که گزارش وزارت کشور آلمان نشان می دهد آمار سلاح های کشف شده نسبت به سال گذشته 61 درصد رشد داشته است.

طبق اعلام وزارت کشور آلمان، سال جاری تعداد بیشتری از گروه های راستگرای افراطی در این کشور مسلح شده اند.

وزارت کشور آلمان مسلح شدن راستگرایان را در پاسخ به پرسش نمایندگان حزب چپ ها در مجلس این کشور تایید نموده است.

به گزارش ایرنا، در ماه های اخیر، اعلام نتایج انتخابات مجلسی و محلی در بعضی کشورهای اروپایی، بهت و حیرت ناظران را به همراه داشته که چگونه، اقبال به راستگرایان تندرو و ضد مهاجر، در حال افزایش است.

موضوعی که روزنامه ایتالیایی رپوبلیکا از آن را زلزله ای وحشتناک دانسته و روزنامه لوموند فرانسه نیز آن را موفقیت قدرتمندانه افراطیان راستگرا ارزیابی نموده است.

روزنامه تلگراف چاپ هلند نیز پشت کردن به احزاب چپ و سنتی را سیلی مضاعف به دولت های ائتلافی ناپایدار توصیف نموده است.

هرچند احزاب راست افراطی در برابر احزاب سنتی نتوانسته اند آرای بالایی کسب نمایند، اما همین افزایش اقبال عمومی نیز سبب شده تا میزان جرم و جنایت تندروها و اقدامات مسلحانه آنها در بعضی کشورهای اروپایی بویژه آلمان افزایش یابد.

طبق گزارش شبکه اول رادیو و تلویزیون آلمان (ARD)، در سال گذشته 563 جرم با انگیزه راستگرایانه به ثبت رسیده که از آن میان 235 جرم خشونت آمیز بوده است.

پلیس در این پرونده ها به وضعیت 1091 اسلحه هم رسیدگی نموده است.

سال 2018 میلادی 676 اسلحه برای چنین جرایمی توقیف شده بود اما آمار سال جاری نشان می دهد، تعداد سلاح های کشف شده در مقایسه با سال گذشته بیشتر شده و مقام های آلمانی از رشد 61 درصدی این آمار خبر داده اند.

پلیس اعلام نموده، در رسیدگی به پرونده راستگرایان آلمانی انواع مختلف کلت، تفنگ و سلاح های تهاجمی و جنگی و همچنین تله های انفجاری و مواد آتش زا کشف شده است.

ماتیاس کونت کارشناس مسائل راستگرایی از انستیتوی دموکراسی و جامعه مدنی، روند مسلح شدن راستگرایان آلمانی را وحشتناک توصیف نموده و گفته: راستگرایان آلمانی آماده می شوند تا عملیات نظامی علیه اقلیت ها، مخالفان سیاسی و همچنین نمایندگان دولت انجام دهند.

کونت هشدار داده، هدف راستگرایان ارعاب جامعه است. ضمن آنکه بخشی از گروه های راستگرای افراطی خواستار جنگ داخلی هستند.

در آنالیز و تحقیقات پیرامون مرگ والتر لوبکه فرماندار شهر کاسل سیاستمدار عضو حزب دموکرات مسیحی، نزدیک به 46 تفنگ و سلاح گرم کشف شده است.

این سیاستمدار از حزب آنگلا مرکل صدراعظم آلمان، پیش از مرگ خود بارها از سوی نیروهای راست افراطی تهدید به مرگ شده بود.

در یک جلسه غیرعلنی کمیسیون امور داخلی مجلس نمایندگان آلمان(بوندستاگ) نماینده دادستان فدرال آلمان در ارتباط با سلاح های کشف شده پرونده لوبکه گزارش داده که این سلاح ها و محل اختفای آن به صورت حرفه ای انتخاب شده بود.

لوبکه دوم ژوئن(تیر - مرداد) سال جاری در منزل مسکونی خود در شهر ولف هاگن از فاصله نزدیک مورد اصابت گلوله نهاده شد و به شدت مجروح شد و در بیمارستان جان خود را از دست داد.

لوبکه از جمله سیاستمدارانی بود که در سال 2015 میلادی از سیاست مهاجرپذیری آنگلا مرکل صدراعظم آلمان، حمایت نموده بودند. این سیاستمدار در آن موقع حتی اعلام نموده بود که پشتیبانی از پناهجویان و آوارگان برای او یک اصل است و گفته بود، هر کس که نمی تواند با احترام به این اصل زندگی کند، می تواند از شهر کاسل برود.

از آن هنگام تا زمان مرگ لوبکه، بارها نامه هایی تهدیدآمیز به آدرس دفتر لوبکه در کاسل ارسال شده بود.

  • هدفگذاری برای کشتن 200 سیاستمدار

کمتر از سه ماه پیش، رسانه های آلمانی اعلام کردند، یک گروه راستگرای آلمانی که بیشتر اعضای آن از نیروهای ارتش و پلیس بودند، برای کشتن 200 سیاستمدار آلمانی برنامه ریزی نموده و حتی کیسه هایی برای اجساد آنها سفارش داده بودند.

طبق گزارش سازمان اطلاعات داخلی آلمان، اسناد و پرونده یک گروه راست افراطی موسوم به نورد کرویتس (Nordkreuz) که به طور عمده از نیروهای پلیس و سرباز هستند، در اختیار مجلس این کشور قرار داده شده است.

مقام های امنیتی آلمان اعلام نموده بودند که اقدامات نظارتی علیه این گروه را بیشتر خواهند کرد اما برای این کار به تایید و مجوز کمیسیون ویژه مجلس آلمان احتیاج دارند.

بیش از 30 نفر از اعضای این گروه متهم هستند که برای انجام عملیات تروریستی و قتل برنامه ریزی نموده بودند.

بیشتر اعضای این گروه افراطی که به وسیله شبکه تلگرام با هم ارتباط داشتند، از نفرات سابق ارتش و پلیس، از جمله شماری از کارکنان سابق پلیس جنایی ایالت مکلنبورگ-فورپومن در شمال شرق آلمان بودند.

اعضای گروه به تسلیحات و مهمات ارتش و اداره پلیس آلمان هم دسترسی داشتند. سه تن از اعضای این گروه متهم هستند که نزدیک به 10 هزار گلوله و یک مسلسل از اداره پلیس به سرقت برده اند.

طبق اعلام سرویس های امنیتی آلمان، این افراد توانسته اند به وسیله رایانه های اداره پلیس یک فهرست مرگ متشکل از آدرس های دقیق 200 سیاستمدار احزاب سوسیال دموکرات، اتحاد دموکرات مسیحی، حزب سبزها و چپ آلمان را برای قتل تهیه نمایند.

این گروه افراطی همچنین فهرستی متشکل از 25 هزار حامی و یاری نماینده به پناهجویان در ایالت های مکلنبورگ - فورپومان و براندنبورگ نیز جمع آوری نموده است.

رسانه های آلمان، اقدام گروه راستگرای افراطی نوردکرویتس را شبیه روش شبکه زیرزمینی ناسیونال سوسیالیست (NSU) توصیف کردند که از دیدگاه های نازی ها در دوران هیتلر الهام می گرفت.

این شبکه در فاصله سال های 2000 تا 2006 میلادی هشت شهروند ترک تبار، یک شهروند یونانی تبار و یک مامور پلیس آلمان را در شهرهای مختلف آلمان به قتل رساند. 20

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 15 مهر 1398 بروزرسانی: 15 مهر 1398 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 490

به "وحشت در آلمان ، راستگرایان دست به اسلحه شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وحشت در آلمان ، راستگرایان دست به اسلحه شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید