صنایع دستی

300 کارگاه صنایع دستی در کرمان شناسایی شد

خبرنگاران/کرمان سرپرست معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان از شناسایی 300 کارگاه جدید صنایع دستی در سطح این استان اطلاع داد.

4 مهر 1399

ساماندهی دکه های بین راهی مناطق گردشگرپذیر در غرب مازندران

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران منطقه نوشهر گفت: دکه ها و واحدهای پذیرایی بین راهی که سال ها به شکل ناهمگون با طبیعت و بدون مجوز در حاشیه جاده های جنگلی غرب مازندران فعالیت دارند، تعیین تکلیف می شوند.

9 شهریور 1399

گردشگری خارجی بزودی اجرا می گردد

علیرضا بای با اشاره به فعال شدن زنجیره های پذیرش توریست در کل کشور گفت: به زودی زمان و ساز و کار لازم برای ورود توریستان خارجی اعلام می گردد.

22 مرداد 1399

راه اندازی مرکز آفرینش صنایع دستی در روستای بیدکردوییه بافت

سرپرست معاونت صنایع دستی کرمان از راه اندازی مرکز آفرینش روستایی صنایع دستی در بیدکردوییه در شهرستان بافت اطلاع داد.

16 مرداد 1399

شروع بازسازی گمرک تاریخی بندر سیراف بوشهر

ایرنا/ براساس سخنان سرپرست پایگاه ملی میراث فرهنگی بندر سیراف استان بوشهر، شروع بازسازی گمرک تاریخی بندر سیراف بوشهر صورت گرفت.

16 تیر 1399

راه اندازی بازارچه صنایع دستی تویسرکان در اولویت است

سرپرست اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تویسرکان گفت: پیگیر راه اندازی بازارچه صنایع دستی در این شهرستان، به منظور ساماندهی و رونق مالی منطقه هستیم.

13 تیر 1399

شروع فصل پنجم بازسازی خانه اعظمی در کرمان

به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان، مجتبی شفیعی روز یکشنبه اول تیرماه گفت: در فصل پنجم بازسازی خانه اعظمی کرمان اقداماتی همچون پی بندی و استحکام بخشی، نماسازی، اجرای سینگل سقف ها و بدنه ها انجام می گردد.

7 تیر 1399

نگاهی به شرایط معماری و صندلی تاریخی کلیساهای آذربایجان غربی

آذربایجان غربی از گذشته های دور، همیشه از نقاط عمده مسیحی نشین ایران بوده که در طول تاریخ، جمعیت مسیحی آن کاسته یا افزوده می شده است.

1 تیر 1399

پارک جمشیدیه، بهترین انتخاب برای تفریح تهرانی ها!

پارک جمشیدیه | Jamshidiyeh Parkاگر ساکن تهران هستید و عاشق طبیعت هستید و این روزها هم زیاد وقت نمی کنید که به خارج از تهران بروید اما دلتان پر می کشد و می خواهد که کمی از هیاهوی شهر دل بکنید، بهترین پیشنهاد تند و سریع ما به شما رفتن به پارک جمشیدیه تهران است. این...

24 خرداد 1399

معرفی بیش از 420 جاذبه گردشگری استان گلستان در فضای مجازی

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان از معرفی و فراوری محتوا برای بیش از 420 جاذبه گردشگری استان در فضای مجازی از 25 اسفندماه و باهدف تشویق بیشتر مردم برای ماندن در خانه و کاهش سفر اطلاع داد.

17 خرداد 1399

مرمت 124 بنای تاریخی خراسان رضوی طی سال 98

خبرنگاران/خراسان رضوی 124 بنای تاریخی خراسان رضوی طی سال 98 مرمت شده است.

1 خرداد 1399

اختصاص یک میلیارد ریال اعتبار برای مرمت عمارت والی کهره ایلام

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایلام از تخصیص یک میلیارد ریال برای مرمت قلعه والی کهره شهرستان هلیلان اطلاع داد.

28 اردیبهشت 1399

تخلفات شرکت های هواپیمایی و اعتراض معاون گردشگری

در این روزهای کرونایی، ادامه تخلفات شرکت های هواپیمایی و اعتراض معاون گردشگری به یکی از تیترهای خبری مهم تبدیل شد.

17 اردیبهشت 1399

223 نفر از کارشناسان شبکه آزمایشگاهی، آموزش تخصصی دریافت کردند

مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی گفت: امسال حدود 223 نفر از کارشناسان و مدیران مراکز عضو شبکه آزمایشگاهی معاونت علمی در دوره های آموزشی تخصصی شرکت کرده اند.

15 اردیبهشت 1399

مجلس، شهرداری را به حمایت از صنایع دستی موظف کند

رجبعلی خسروآبادی در تبادل نظر با خبرنگاران به ضرورت حمایت شهرداری ها از صنایع دستی اشاره و اعلام کرد: ما یک سری نهاد عمومی داریم؛ شهرداری ها هم در شمار این نهادها هستند که زیر نظر دولت اداره نمی شوند و ضروری است قانونی وجود داشته باشد که این نهادهای عمومی...

27 فروردین 1399

استان سمنان میزبان اعضای اتاق مشترک ایران و ایتالیا می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی استان سمنان، علی اصغر آدینه ای در نشست با مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان ضمن اشاره به حضور اعضای هیئت رئیسه اتاق مشترک بازرگانی ایران و ایتالیا و مدیران آژانس های بین المللی...

22 فروردین 1399

در نظرگرفتن 95 مدرسه برای اسکان نوروزی در کرمان

خبرنگاران/کرمان مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با اشاره به تشکیل تیم های نظارتی گفت: 95 مدرسه در شهر کرمان و 427 واحد اقامتی در سطح استان برای اسکان مسافران نوروزی در نظر گرفته شده است.

21 فروردین 1399

کاربافی در شهرستان اشکذر احیا شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد، سیدمحمد جعفر میرجلیلی گفت: احیای صنعت کاربافی که از صنایع دستی سنتی مربوط به دوران تیموری بوده و نمونه دارهای قدیمی آن در شهرستان اشکذر نشان از قدمت 150 ساله...

15 فروردین 1399

120 سایت متخلف حوزه میراث فرهنگی مسدود شد

فرمانده یگان حفاظت وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: 120 سایت متخلف در حوزه میراث فرهنگی مسدود شده و اخطاریه های قانونی نیز به 2700 نفر که موجب تخریب میراث فرهنگی شده اند، ابلاغ شده است.

14 فروردین 1399

ناوگان حمل ونقل عمومی درون شهری بیرجند فرسوده است

به گزارش خبرنگاران، عباسعلی مدیح دوشنبه شب در نشست شهرداران استان با معاون وزیر کشور بابیان اینکه شرایط درآمدی خراسان جنوبی به ویژه شهرداری های استان بسیار پایین است، اضافه کرد: استان در سه بخش صنعت، کشاورزی به دلیل خشک سالی ها و شرایط درآمدی مردم مشکلاتی...

13 فروردین 1399
تعداد: (60)